-:-

Dodano: 26 marca 2022

Pewne zwycięstwo Łomży Vive w Kwidzynie. Fatalna druga połowa gospodarzy

Po fatalnej drugiej połowie meczu MMTS Kwidzyn przegrał z Łomżą Vive Kielce 23:35. Przez 19 minut drugiej odsłony meczu kwidzynianie zdobyli bowiem zaledwie jedną bramkę przy 12 trafieniach mistrzów Polski. Warto dodać, że MVP tego spotkania został Branko Vujović, który siedmiokrotnie pokonywał kwidzyńskich bramkarzy.

Mecz lepiej rozpoczęli kwidzynianie, którzy po golach Ryszarda Landzwojczaka i Jędrzeja Zieniewicza prowadzili 2:0. W odpowiedzi kielczanie zdobyli cztery bramki z rzędu i to gospodarze musieli odrabiać straty. Czerwono-czarni przełamali swą niemoc dopiero w 10 minucie meczu. Gra się natomiast wyrównała i przez kolejne minuty gra toczyła się bramka za bramkę. Stan ten utrzymał się do 18 minuty i jednobramkowej straty MMTS: 9:10. Na więcej niestety gospodarzom zabrakło już mocy. Co więcej MMTS zaczął popełniać coraz więcej błędów i strat. W efekcie podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zdobyli 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu Kwidzyna (Kacper Majewski). Po 22 minutach gry Łomża Vive prowadziła zatem w Kwidzynie 14:10.

Jak się okazało, czterobramkowa przewaga mistrzów Polski, utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy meczu. Sytuację dopiero w końcówce zmienił skuteczny rzut karny Nikodema Kutyły, po którym zawodnicy schodzili na przerwę przy trzybramkowej stracie do Kielc.

Początek drugiej połowy to natomiast prawdziwy dramat w wykonaniu MMTS. Kwidzynianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z defensywą Łomży Vive, grając przy tym niedokładnie i popełniając błędy zarówno przy rzutach, jak i w rozegraniu. W efekcie przez 19 minut czerwono-czarni zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę (Ryszard Landzwojczak), podczas gdy kielczanie zdobyli ich aż dwanaście. W efekcie kielczanie dość łatwo wyszli na prowadzenie 30:16, gwarantując sobie zwycięstwo tym spotkaniu.

Przełamanie po stronie MMTS przyszło dopiero w 50 minucie gry, kiedy po skutecznym rzucie Jędrzeja Zieniewicza kwidzynianie zdobyli drugą bramkę w tej części meczu. Chwilę później, dwie bramki rzucone przez Jakuba Szyszko do pustej bramki, nieco zmniejszyła rozmiary strat kwidzynian – 19:31. Jak się okazało 12-bramkowa różnica utrzymała się już do końca tego spotkania. Wynik końcowy ustalił natomiast Bartosz Nastaj, który z rzutu karnego pokonał Mateusza Korneckiego. Punkty zgodnie z przewidywaniami pojechały natomiast do Kielc.

MMTS Kwidzyn – Łomża Vive Kielce 23:35 (15:18)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Kornecki, Grzenkowicz, Orzechowski 1, Ekstowicz, Krieger, Peret, Zieniewicz 5, Kutyła 2, Majewski 2, Guziewicz, Nastaj 2, Szyszko 4, Landzwojczak 7.

Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki M. – Vujović 7, Olejniczak, Sićko 5, Faruk 3, Kulesh 3, Moryto 7, Dujshevaev D. 1, Thrastarson 2, Surgiel, Paczkowski 3, Domagała 2, Karalek 2, Nahi.