Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 czerwca 2020

PGE VIVE Kielce jako jedyne zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów

Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podjął decyzję, że Dziką Kartę Ligi Mistrzów otrzymają kluby: Nantes, MOL-Pick Szeged, Celje Pivovarna Lasko, Meshkov Brest, Motor Zaporoże oraz Elverum. Orlen Wisła Płock nie otrzymała niestety “dzikiej karty”.

PGE VIVE Kielce vs Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga piłka ręczna

Oznacza to, że jedynym polskim klubem w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/21 będzie Mistrz Polski – PGE VIVE Kielce. Wisły zabraknie w rozgrywkach po raz pierwszy od sezonu 2012/13.

– Spełniliśmy wszystkie wymogi formalne, przedstawiliśmy kompleksowy plan i naszą strategię na ten sezon. Zdawaliśmy sobie jednak od początku sprawę, że decydującym i najważniejszym kryterium będą prawa telewizyjne i wpływy, jakie Federacja może osiągnąć z tego tytułu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i niestety na tę chwilę, nie wiadomo, kto pokaże w Polsce mecze Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych oraz jaką kwotę potencjalny nabywca będzie w stanie zapłacić. Domyślamy się i wnioskujemy, że Federacja zagrała „do pewnej piłki” i postawiła na kraje, w których ta kwestia jest już uregulowana i rozstrzygnięta – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

W to miejsce ORLEN Wisła Płock będzie aplikowała do gry w nowym projekcie – EHF European League, która zastąpi dotychczasowy EHF Cup. W fazie grupowej tych rozgrywek wystąpią 24 drużyny, które zostaną podzielne na cztery grupy. Cztery najlepsze zespoły z każdej z nich awansują do fazy pucharowej Last16, gdzie drużyny z grupy A, zmierzą się z drużynami z grupy B, analogicznie C/D. EHF European League zwieńczy Final Four, do którego awansują cztery najlepsze zespoły.

– To też będą silnie obsadzone rozgrywki, których poziom będzie bardzo wysoki. Choć pod względem prestiżu nie będzie to Liga Mistrzów, to w Lidze Europy wystąpią również zespoły m.in. z Niemiec, Francji, Danii, Hiszpanii, czyli najsilniejszych lig w Europie. Dlatego jestem pewien, że pod względem sportowym będzie z kim „się zderzyć”. Naszym celem minimum na pewno będzie wyjcie z grupy i dalej walka o to, aby zajść jak najdalej – mówi prezes SPR Wisły Płock.

– Wstępna aplikacja została już złożona, natomiast do 14 lipca mamy czas na uzupełnienie dokumentacji w związku z tym, że nie otrzymaliśmy Dzikiej Karty Ligi Mistrzów. Tydzień później (21 lipca) ma być ogłoszona lista uczestników, a pod koniec lipca (28 lipca) odbędzie się losowanie pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Liczę jednak, że znajdziemy się w gronie drużyn, które automatycznie znajdą się w fazie grupowej. 1 października ma odbyć się losowanie grup, a start fazy grupowej zaplanowany jest na 20 października – mówi Robert Czwartek.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: