Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 stycznia 2018

PGE VIVE Kielce w turnieju 500 Super Final Handball

We wtorek, 23 stycznia, odbyła się w Dubaju konferencja prasowa promująca pierwszy w historii prestiżowy mecz w ramach cyklu 500 Super Final Handball, w którym PGE VIVE Kielce zmierzy się z FC Barceloną Lassa. W spotkaniu z mediami wzięli udział prezes Bertus Servaas, trener Talant Dujszebajew oraz zawodnicy Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski. Znamy pierwsze szczegóły tego wydarzenia!
 
Pięćset tysięcy dolarów – o taką sumę nagród co rok, w grudniu, walczyć będą dwa najlepsze kluby piłki ręcznej na świecie, wytypowane przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) do uczestnictwa w wydarzeniu 500 Super Final Handball. Na tę chwilę wiadomo, że projekt potrwa co najmniej pięć lat. Co roku zwycięzca poprzedniej edycji będzie bronił tytułu w starciu z kolejnym zespołem ze światowej czołówki. Choć jeszcze nie odbył się nasz mecz z Barceloną, już wiemy, że w 2019 r. triumfator tego spotkania zmierzy się z Telekomem Veszprem HC.
 
Celem projektu jest promocja sportu, w szczególności zaś piłki ręcznej, wśród młodzieży Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wydarzenie ma mieć niepowtarzalną oprawę medialną, zapewnioną przez globalnego partnera, którego poznamy wkrótce. Spotkaniu będą towarzyszyć liczne atrakcje, a biorąc pod uwagę potencjał i nieposkromione ambicje szejków z rejonu Zatoki Perskiej, pewne jest, że możemy spodziewać się wyjątkowego widowiska. Mecze będą odbywać się w imponującym kompleksie biznesowym Dubai World Trade Centre, a już teraz wiadomo, że ewentualny zwycięzca trzech edycji z rzędu zostanie nagrodzony bonusem w wysokości trzystu tysięcy dolarów! Przy projekcie pracuje jedna z największych gwiazd francuskiej piłki ręcznej, Bertrand Gille.
 
W pewnym sensie ziścił się więc sen miłośników szczypiorniaka. Kiedyś tylko piłkarze nożni z największych europejskich klubów udawali się w tournée po odległych zakątkach świata, promując dyscyplinę wśród tamtejszych konsumentów. Obecnie jesteśmy świadkami przełomowego wydarzenia, w którym polska drużyna piłki ręcznej, PGE VIVE Kielce, z Barceloną u boku wyrusza z misją w egzotyczny świat Zatoki Perskiej, zarażać miejscową młodzież miłością do handballu. 21 grudnia 2018 roku fani dyscypliny na całym globie będą mogli oglądać wielkie widowisko z udziałem żółto-biało-niebieskich – pierwszy taki mecz w historii piłki ręcznej!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: