-:-

Dodano: 9 września 2019

PGE Vive wygrywa w Szczecinie

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali na inaugurację sezonu przed własną publiczną 21 – 30 (8-12). Mimo różnicy klas to przez 45 minut starali się walczyć jak równy z równym. Pierwsze 2 bramki w swoim absolutnym debiucie zdobył 18 – latek Filip Wrzesiński.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po 3 minutach prowadzili 2 – 0. Szczecinianom po bramkach Pawła Krupy i Dawida Krysiaka w 7 minucie udało się wyrównać, jednak później do głosu doszli ponownie przyjezdni i w 12 minucie prowadzili już 2 – 6. Szczecinianie dochodzili do sytuacji bramkowych, jednak mieli problem z pokonaniem golkipera Reprezentacji Niemiec Andreasa Wolffa. W 25 minucie było już 5 – 12 i wielu zastanawiało się z jaką przewagą zakończą mecz Mistrzowie Polski. Nic z tego. Po bramkach Dmytro Horihy, Dawida Krysiaka i Wojciecha Matuszaka szczecinianie zniwelowali stratę do 4 bramek, a swoje dorzucił debiutujący przed szczecińską publicznością Anton Terekhov broniąc w trudnych sytuacjach, a już po końcowej syrenie także rzut karny.

W drugiej części spotkania wyrównana walka trwała, jedynie do 45 minuty. Później goście bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd rzucając do pustej bramki, gdyż szczecinianie praktycznie przez 40 minut spotkania grali 7 – 6. W 53 minucie na boisku pojawił się absolutny debiutant Filip Wrzesiński. Absolutny debiutant bez skrupułów wychodził w górę i rzutami z drugiej linii dwukrotnie pokonał Mateusza Korneckiego. Swój pierwszy mecz przed szczecińską publicznością zaliczył także Bartosz Telenga. Ostatecznie po niezłym choć przegranym meczu szczecinianie przegrali z faworytem PGE VIVE Kielce 21 – 30.

Sandra SPA Pogoń – Terekhov – Horiha 7, Bosy 3,  Rybski 3, Krysiak 2, Matuszak 2, Wrzesiński 2, Wąsowski 1, Krupa 1, Telenga, Biernacki, Jedziniak, Fedeńczak

PGE VIVE – Wolff, Kornecki – Moryto 5, Aguinagalde 5, Dujshebaev 4, Lijewski 3, Jurkiewicz 3,  Kulesh 3, Fernandez 3, Pehlivan 2, Guillo