Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 lipca 2017

PGNiG Summer Superliga gościła w Warszawie

14 -16 lipca na stołecznej plaży miejskiej nad Wisłą rozegrano ostatnią edycję PGNiG Summer Superligi 2017. Do rywalizacji w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski przystąpiło jedenaście zespołów: 5 w kategorii kobiet i 6 w kategorii mężczyzn. Piłka ręczna plażowa wróci do Warszawy na początku sierpnia – w tym samym miejscu odbędzie się wielki turniej finałowy rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w kraju.

 
Zanim jednak na boisko w Strefie Rekreacji Dzielnicy Wisła wybiegły seniorskie drużyny, podstaw piłki ręcznej plażowej uczyli się najmłodsi. Zajęcia w ramach PGNiG Summer Camp poprowadzili zawodnicy Mistrza Polski, BHT Auto Forum Petry Płock. Dzięki zaangażowaniu Aktywnej Warszawy i Związku Piłki Ręcznej w Polsce, najmłodsi pod czujnym okiem trenerów mogli odbyć swój pierwszy trening na piasku.
 
W sobotę i niedzielę na piasku prezentowały się najlepsze zespoły piłki ręcznej plażowej w Polsce. Wśród kobiet oglądaliśmy BHT Pyrki Poznań, Warszawa Skład, KS Red Hot Czili Buk, BHT SPR ROKiS Radzymin oraz AP Poznań. Zabrakło niestety zawodniczek z BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, rozgrywały turniej w Hiszpanii, oraz BHT Olimpijczyk Byczki Kowalewo Pomorskie. W Warszawie wygrały panie z Buku, które w finale  pokonały 2:0 Pyrki z Poznania. Na ostatnim stopniu podium stanęły zawodniczki BHT SPR ROKiS Radzymin.
 
Wśród panów ponownie najlepsi byli zawodnicy BHT Auto Forum Petry Płock, których wyższość w finale uznać musieli gracze BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski. W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się Fundacja Akademia Sportu z Gdańska, która pokonała Eisberg Rondel Team Legnica. Na kolejnym miejscu uplasował się dobrze znany z rozgrywek halowej PGNiG Superligi zespół KPR Legionowo S.A., a tuż za nimi BHT Beach Boys Warszawa.
 
– Niezwykle cieszy nas kolejne zwycięstwo, jednak najważniejszy pojedynek dopiero przed nami – mówi zawodnik BHT Auto Forum Petry Płock, Miłosz Rupp. – Fajnie, że finał również rozegramy w Warszawie. W ten weekend mieliśmy okazję zapoznać się z obiektem, zobaczyć jak to wygląda i wracamy za trzy tygodnie. Mamy nadzieję, że również wtedy ze stolicy będziemy wyjeżdżać z pucharem i obronionym tytułem Mistrza Polski.
 
Wielki finał rywalizacji o Mistrzostwo Polski odbędzie się 4-6 sierpnia, pod mostem Poniatowskiego zagra szesnaście drużyn. – W pierwszy weekend sierpnia wracamy na plażę nad Wisłą z większym eventem. W finałowym pojedynku o tytuł najlepszej drużyny w kraju zmierzy się ze sobą osiem ekip żeńskich i osiem męskich. Nasze miasteczko turniejowe kompletnie zmieni wygląd, znajdą się w nim dwa boiska i większe trybuny. Nie będę jednak zdradzał zbyt wiele szczegółów i po prostu zaproszę wszystkich zainteresowanych do Strefy Rekreacji Dzielnicy Wisła już pomiędzy 4 a 6 sierpnia. – mówi organizator cyklu PGNiG Summer Superligi, Jakub Malinowski.

 
Turniej w Warszawie organizowany był przez Fundację Modern Sport oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Aktywną Warszawą. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierali Staropolanka, Red Bull oraz Ziaja. Partnerem medialnym wydarzenia byli Onet, Przegląd Sportowy i Polskie Radio.
 
Klasyfikacja końcowa kobiet:
1. Red Hot Czili Buk
2. BHT Pyrki Poznań
3. BHT SPR ROKiS Radzymin 4. Warszawa Skład
5. KS AP Poznań
Nagrody indywidualne kobiet:
Anna Błaszczyk (Red Hot Czili Buk) – najlepsza zawodniczka (MVP) Sylwia Korniluk (BHT Pyrki Poznań) – najlepsza bramkarka
Klasyfikacja końcowa mężczyzn:
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski 3. Fundacja Akademia Sportu Gdańsk 4. Eisberg Rondel Team Legnica
5. KPR Legionowa S.A.
6. BHT Beach Boys Warszawa
Nagroda indywidualne mężczyzn:
Kacper Adamski (BHT Auto Forum Petra Płock) – najlepszy zawodnik (MVP) Jakub Bonisławski (Fundacja Akademia Sportu Gdańsk) – najlepszy bramkarz

Fot. Grzegorz Trzpil 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: