Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 26 kwietnia 2018

PGNiG Summer Superliga po raz pierwszy na “Plajcie”

“To miasto ważnych spraw i krótkich miłości” – tak o Poznaniu śpiewał kilka ładnych lat temu zespół Muchy, ale przynajmniej w tym roku będzie się on kojarzył z jeszcze jednym: pierwszym turniejem PGNiG Summer Superligi 2018. “Ezoteryczny Poznań”? To już nieaktualne, bo 18-19 maja miasto będzie żyło beach handballem i nie ma zamiaru się z tym kryć – byłoby to o tyle trudne, że PGNiG Summer Superliga pojawi się na placu Wolności, czyli samym centrum miasta.

 

– To dla nas bardzo ważna impreza, bo nie dość, że rozgrywana – i to po raz pierwszy w krótkiej historii cyklu – w Poznaniu, to jeszcze w pięknej lokalizacji, na placu Wolności – mówi Karolina Peda z Pyrek Poznań. – Wiemy z doświadczenia poprzedniego sezonu, że tak urokliwe zakątki potrafią przyciągnąć znaczną liczbę kibiców, dlatego liczymy, że tak będzie i tym razem. Co więcej, Poznań aspiruje do miana jednej ze stolic polskiej piłki ręcznej plażowej, bo beach handball zawitał do nas już w 2006 r., dlatego tym bardziej cieszymy się, że nasze wieloletnie wysiłki zostały docenione i doczekaliśmy momentu, gdy możemy gościć jeden z turniejów mistrzostw Polski z, miejmy nadzieję, doborową obsadą. To o tyle istotne, że nasze zawody poprzedzają rozgrywane pod koniec maja EBT Finals w Starych Jabłonkach, więc jeśli ktoś chce się w nich liczyć na poważnie, przyjazd do Poznania może mu zagwarantować mocne przetarcie.

Podobnie jak w ubiegłych latach rywalizacja piłkarzy ręcznych plażowych uzupełnia Plażę Wolności, czyli eliminacyjny turniej mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Rok temu na poznańskiej “Plajcie” zaprezentowały się tylko panie, które walczyły o Grand Prix Wielkopolski – w finale zawodów Red Hot Czili Buk pokonało Pyrki 2:0. Czy tak będzie tym razem? Przekonamy się 18-19 maja, warto wtedy wybrać się do Poznania.

 
Lista zespołów, które wezmą udział w turnieju
Kategoria kobiet:
1. AP Poznań
2. BHT Pyrki Poznań
3. KS Red Hot Czili Buk
4. BHT Byczki Olimpijczyk
5. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
6. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski
Kategoria mężczyzn:
1. Akademia Sportu Gdańsk
2. BHT Damy Radę Inowrocław
3. BHT Auto Forum Petra Płock
4. SMS Rondel Team Legnica
5. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski
6. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: