Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 maja 2018

PGNiG Summer Superliga rusza na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Już w najbliższy weekend w Poznaniu zostanie zainaugurowany cykl PGNiG Summer Superliga, który jest częścią Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W dwudniowym turnieju (18-19 maja) wystąpi po 6 zespołów męskich i żeńskich – w tym obrońcy mistrzowskich tytułów: BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. W barwach tej drugiej drużyny, swój oficjalny debiut na piasku zaliczy  reprezentantka Polski w halowym szczypiorniaku – Iwona Niedźwiedź.

 
 
Zespoły będą rywalizować na obiekcie Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, który powstał już po raz dziesiąty w ścisłym centrum miasta. Wśród mężczyzn oczy większości kibiców będą z pewnością zwrócone na mistrzów i zdobywców Pucharu Polski BHT Auto Forum Petrę Płock oraz ich największych rywali – BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, dla których będzie to główny sprawdzian przed rozgrywanymi na przełomie maja i czerwca Klubowymi Mistrzostwami Europy w Starych Jabłonkach. Płocczanie wznowili treningi na początku maja i poza powtórzeniem ubiegłorocznych sukcesów na krajowym podwórku chcą godnie zaprezentować się na tle najlepszych drużyn z całego kontynentu (w ubiegłym roku zajęli 2. miejsce – przyp.red.). Pozostałymi uczestnikami poznańskiego turnieju są: Fundacja Akademia Sportu Gdańsk, która, jak zapewnia Emil Kożuchowski, będzie w tym roku walczyć o medale; zgłaszający równie wysokie aspiracje inowrocławski BHT Damy Radę; SMS Rondel Team Legnica oraz debiutujące w Mistrzostwach Polski UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w kategorii mężczyzn otworzy pojedynek wicemistrzów Polski z Piotrkowa z zespołem z Kątów Wrocławskich, który zaplanowano na godzinę 17:55 w piątek.

 
Wśród kobiet stawka wydaje się jeszcze bardziej wyrównana, bo do zmagań na popularnej „Plajcie” przystąpią: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (mistrzynie Polski 2017), Red Hot Czili Buk (2. miejsce), BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie (3. miejsce), UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz dwa miejscowe zespoły: Pyrki (4. miejsce ubiegłorocznych mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski) i AP Poznań. Zanim wszystkie drużyny rozpoczną zmagania, fanów „plażówki” czeka jeszcze nie lada gratka – na piasku pojawi się kadra Polski Kobiet (aktualne wicemistrzynie Europy), która rozegra mecz pokazowy – w piątek o godzinie 16:00. Oficjalny początek żeńskiego turnieju zaplanowano dokładnie 45 minut później. Inauguracyjny pojedynek stoczą Pyrki z Red Hot Czili Buk. Dziewczyny z Buku, jako wicemistrzynie kraju będą również walczyć w klubowych mistrzostwach Europy w Starych Jabłonkach.

Impreza w Poznaniu to nie tylko zmagania najlepszych plażowych drużyn w Polsce, ale również Akademicki turniej dla uczelni wyższych, który zostanie rozegrany w czwartek oraz PGNiG Summer Camp – piątkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży – zapowiada Jakub Malinowski przedstawiciel organizatorów. – Bardzo cieszymy się, że możemy rozpocząć sezon w Poznaniu, w tak niesamowitej scenerii. Liczymy, że podobnie jak przed rokiem inauguracyjne zawody przyciągną na trybuny wielu kibiców. Dziękujemy organizatorom Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, za wzorową współpracę, dzięki której możemy wystartować z naszym cyklem właśnie w centrum stolicy Wielkopolski, a także lokalnemu klubowi piłki ręcznej plażowej kobiet – BHT Pyrki Poznań za zaangażowanie w projekt – dodaje.
 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja oraz Lech. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Kempa. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Modern Sport, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Feniks Play.
 

Zapraszamy

 
Program PGNiG Summer Superligi Poznań 2018 (plac Wolności 17-19 maja):
Czwartek, 17 maja
9:00 – 12:00 turniej młodzieży szkolnej
13:00 – 16:00 turniej akademicki
17:00 – 18:00 mecz pokazowy Pyrki Poznań – VIPy
Piątek, 18 maja
10:00 –14:00 PGNiG Summer Camp
16.00 – mecz pokazowy reprezentacji Polski kobiet
16.45 – początek turnieju kobiet
17:55 – początek turnieju mężczyzn
Sobota, 19 maja
9:00–10.45 – ostatnie mecze grupowe
10.45–16.45 – faza finałowa

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: