Aktualności

PGNiG Summer Superliga w drodze do Gdyni

Gdynia – to kolejny przystanek na trasie tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi. W dniach 26-28 lipca impreza zawita do miasta po raz pierwszy w historii cyklu i będzie ostatnią okazją dla klubów w Polsce na wywalczenie sobie miejsca w finałowych zawodach w Darłowie, gdzie poznamy mistrzynie i mistrzów Polski w piłce ręcznej plażowej 2019. Zanim to nastąpi, warto wybrać się na gdyńską Plażę Śródmieście już w najbliższy weekend, gdzie poza dopingowaniem najlepszych beachhandballowych ekip będzie można również śledzić zmagania w Volvo Gdynia Sailing Days, czyli największych regatach żeglarskich w Polsce.

W głównym turnieju wystąpi 12 drużyn żeńskich i 10 męskich zespołów, w tym wszyscy medaliści z ubiegłego roku.

W zawodach kobiet o palmę pierwszeństwa po raz kolejny zmierzą się m.in.: obrończynie tytułu GRU Juko Piotrków Trybunalski, wicemistrzynie kraju Red Hot Czili Buk i Pyrki Poznań, czyli zdobywczynie brązowych krążków. W tym gronie nie zabraknie też zawodniczek Stowarzyszenia Akademia Sportu Gdańsk, które w klasyfikacji MP zajmują 7. miejsce oraz debiutującej na piasku drużynie SPR Gdynia.

Fot. G. Trzpil

W rywalizacji mężczyzn zobaczymy natomiast: aktualnych mistrzów kraju z Piotrkowa, SAS Gdańsk – srebrnych medalistów poprzednich rozgrywek – czy  Petrę Płock, w barwach której wystąpi kilku reprezentantów Polski.

Faza eliminacyjna turnieju ruszy w sobotę o 9 rano i potrwa do godziny 20, natomiast dzień później, między 10 a 16, zaplanowano fazę główną, po zakończeniu której rozpocznie się ceremonia zamknięcia imprezy. Zawody poprzedzi ponadto PGNiG Summer Camp przygotowany z myślą o najmłodszych adeptach plażowego szczypiorniaka, który odbędzie się w piątek w godzinach 12-14.

Turniej w Gdyni to ostatnia okazja, by zapewnić sobie udział w kończących cały cykl  zmaganiach w Darłowie w dniach 2-4 sierpnia – wystąpi w nich po osiem żeńskich i męskich ekip, które zdobędą najwięcej punktów w klasyfikacji Mistrzostw Polski, by podzielić między siebie medale w tegorocznych rozgrywkach. Dodatkowo turniej w Gdyni wyłoni zdobywców Pucharu Polski, który wywalczą drużyny, które zebrały najwięcej punktów w generalnej klasyfikacji.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Partnerem strategicznym turnieju jest Miasto Gdynia. Imprezę wspierają również: Red Bull, Ziaja, Selenka. Partnerami turnieju są: Volvo Gdynia Sailing Days, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-Line,  Makesport oraz Ochrona Wiking. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Żeglarski, Fundacja Modern Sport wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Harmonogram PGNiG Summer Superliga Gdynia:

Piątek 26.07

12:00 – 14:00 – PGNiG Summer Camp zajęcia dla młodych zawodników 

Sobota 27.07

9:00 – 20:00 – faza eliminacyjna turnieju PGNiG Summer Superliga 

Niedziela 28.07

08:30 – 16:00 – faza główna turnieju PGNiG Summer Superliga

16:30 – ceremonia zakończenia turnieju.

Drużyny zgłoszone do PGNiG Summer Superliga Gdynia:

Żeńskie:

1. SAS Gdańsk

2. Warszawa SKŁAD

3. BHT SPR ROKiS Radzymin

4. UKS Varsovia Warszawa

5. KS Red Hot Czili Buk

6. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski

7. BHT Pyrki Poznań

8. MKS Ochota Warszawa

9. BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski II

10. BHT APetyczne

11. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie

12. SPR Gdynia

Męskie:

1. BHT TAZ MKS Grudziądz

2. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie

3. SAS Gdańsk

4. Szczypiorniak Gniezno

5. BHT Petra Płock

6. BHT GRU Piotrków Trybunalski

7. UKS GOKIS Kąty Wrocławskie Junior

8. SPRP Damy Radę Inowrocław

9. SAS Gdańsk II

10. MKS Delfin Grudziądz

Przeczytaj jeszcze:

Emil Kożuchowski: Chcemy zbudować coś trwałego

Złoty medal mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej mężczyzn - to...

PGNiG Summer Superliga: Poznaliśmy mistrzów Polski

Finał PGNiG Summer Superliga 2019 Darłowo, 2019, 02-04 08 2019, Plaża...

Wyniki Finałów Mistrzostw Polski PGNiG Summer Superliga