Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 lipca 2016

PREZENTACJA NOWEGO LOGO

Zmiany w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn dotyczą nie tylko reformy systemu rozgrywek. PGNiG Superliga przedstawia swoje nowe logo.
nowe_logo
Nowe logo rozgrywek nawiązuje do idei, które towarzyszą nam przy tworzeniu ligi zawodowej: jedność, fair play, wspólnota celów. Postanowiliśmy zmienić wizerunek, aby dać sygnał, że chcemy wspólnie stworzyć najlepsze rozgrywki piłki ręcznej na świecie – powiedział prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.
Inspiracją do stworzenia formy był uścisk siedmioosobowej drużyny szczypiornistów. To częsty widok na boisku, kiedy piłkarze ręczni zbierają się w okręgu, aby wspólnie zmobilizować się do walki o zwycięstwo.
W pierwszym sezonie zawodowa PGNiG Superligi ma liczyć 14 zespołów. Aby zostać akcjonariuszem PGNiG Superligi drużyny musiały spełnić kryteria sportowe i finansowe. Jednym z warunków było przedstawienie budżetu w wysokości co najmniej 1,5 miliona złotych.
Głównym sponsorem rozgrywek jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Profesjonalizacja ligi oznacza też przygotowanie spójnej koncepcji marketingowej, interesującej dla kolejnych sponsorów. Mowa o ujednoliceniu powierzchni reklamowych, czytelnym obrandowaniu hal, czy przyziemnych sprawach jak oficjalny napój rozgrywek – mówi Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży PGNiG Superligi Katarzyna Jędrachowicz.
Zarząd PGNiG Superligi chce też zorganizować specjalne wydarzenia sportowe. Na start rozgrywek zaplanowany jest mecz otwarcia. W Ergo Arenie zmierzą się drużyny Wybrzeża Gdańsk oraz Vive Tauron Kielce. Na początku lutego, tuż przed startem wiosennej rundy rozgrywek, planowany jest Weekend Gwiazd, podczas którego rozegrany zostałby mecz gwiazd PGNiG Superligi.
PGNiG Superliga-logo-pion PGNiG Superliga-logo-poziom
Od tego sezonu wprowadzony zostaje nowy system rozgrywek. Powstają dwie grupy – granatowa i pomarańczowa. Do każdej z nich należeć będzie po siedem zespołów.
Sezon zakończy Gala PGNiG SUPERLIGI, podczas której uhonorowane zostaną najlepsze drużyny, trenerzy, zawodnicy i debiutanci.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: