Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 stycznia 2020

Piąte zwycięstwo Piotrkowianina

Zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin 28:21 (12:12) rozpoczęli walkę o ligowe punkty w 2020 roku szczypiorniści Piotrkowianina. To piąta wygrana w tym sezonie i piąta przed własną publicznością drużyny Bartosza Jureckiego.

Po pierwszym kwadransie nic nie wskazywało na to, że piotrkowski zespół zainkasuje trzy punkty. Zagłębie prowadziło bowiem aż 7:2. W tym momencie Bartosz Jurecki poprosił o przerwę i przekazał swoim zawodnikom, żeby zaczęli grać spokojniej i dokładniej. Na boisku pojawił się również, po raz pierwszy w tym sezonie, Roman Pożarek. I to był impuls. Piotrkowianin zaczął odrabiać straty i jeszcze przed przerwą doszedł do rywala. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy zapowiadał rzuty karne. Żadna z z drużyn nie potrafiła bowiem wypracować sobie wyraźnej przewagi, a wynik oscylował wokół remisu. Znakomitą zmianę dał jednak Szymon Woynowski. Rozpoczął od wypracowania rzutu karnego, a później rzucił trzy arcyważne bramki. Zagłębie już nie nawiązało walki, a końcówka była jednostronna. Piotrkowianin wygrał ostatecznie aż 28:21. W zespole gospodarzy na wyróżnienie zasłużyli wszyscy – od świetnie broniących bramkarzy po każdego zawodnika, który pojawił się na boisku.

Nie powiedziałem na tej przerwie nic nadzwyczajnego. Poprosiłem jedynie o spokój i to, abyśmy przestali popełniać głupie błędy. Roman bardzo dużo wniósł na boisko. Do końca nie wiedziałem, czy dziś znajdzie  się w składzie. Miał zagrać parę minut, ale jest to zawodnik o wielkim sercu. Myślimy już o niedzielnym meczu w Głogowie – powiedział Bartosz Jurecki.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE: 
ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 28:21 (12:12)
Piotrkowianin:
Kot, Procho – Woynowski 3, Iskra, Kaźmierczak, Swat 6/4, Gluch 5, Surosz 2, Pożarek, Mastalerz 2, Sobut 2, Pacześny 3, Tórz, Rutkowski 5.
Rzuty karne: 4/4
Kary: 14 min (Kaźmierczak x3, Swat, Pożarek, Pacześny, Rutkowski)
Czerwona kartka: Kaźmierczak

Zagłębie: Schodowski, Wiącek – Borowczyk 1, Stankiewicz 1, Pawlaczyk, Gębala 3, Dudkowski, Bartosik, Sroczyk 1, Tokaj 6, Pietruszko, Marciniak 5, Kupiec, Hajnos, Adamski 2, Drobiecki 2.
Rzuty karne: 2/5
Kary: 14 min (Adamski x3, Hajnos, Pietruszko, Gębala, Borowczyk)
Czerwona kartka: Adamski

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: