-:-

Dodano: 12 listopada 2021

Piękne widowisko w Opolu zakończone zwycięstwem Wisły

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, a jako pierwszy Adama Morawskiego pokonał Maciej Fabianowicz. Po bramce Macieja Zarzyckiego w 5. minucie mieliśmy wynik 4:3. Przyjezdni w pierwszej fazie spotkania dwukrotnie grali w osłabieniu, ale to nie przeszkodziło im w tym, aby w 10 minucie wyjść na prowadzenie. W 13. minucie Wisła Płock wykorzystała błąd Gwardii w ataku i po skutecznej kontrze miała już przewagę czterech oczek. Opolanie przez kilka minut nie mogli zdobyć bramki, dopiero w 17. minucie Mateusz Morawski przełamał niemoc gospodarzy w ataku. W 24. minucie mimo dwóch kar dla Wisły, Gwardziści nie wykorzystali dogodnej sytuacji na odrobienie strat, a w bramce Nafciarzy świetnie spisywał się Adam Morawski. Do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 10:18.

Druga partia była już dużo bardziej wyrównana i znów dobrze zaczęli ją miejscowi, a między słupkami skuteczne interwencje odnotował Adam Malcher. W 36. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Mauer, a na tablicy mieliśmy wynik 13:18. Nafciarze dzięki dobrej grze w obronie i skutecznych kontratakach kontrolowali wynik meczu. W 42. minucie przy wyniku 16:22, trener Rafał Kuptel poprosił o czas dla swojego zespołu, nie przyniosło to jednak zamierzonego efektu, a zawodnicy z Płocka konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Gwardziści próbowali jeszcze zniwelować stratę do rywali i odwrócić losy spotkania, ale było już za późno. Wisła nie pozwoliła gospodarzom na zbyt wiele. Mecz zakończył się wynikiem 22:29, a nagrodę  MVP otrzymał Zoltan Szita.

Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, Lellek – Scisłowicz, Sosna, Fabianowicz 2, Zarzycki 3, Klimków, Jankowski, Zadura, Kawka 3, Mauer 5, Morawski 2, Kucharzyk 4, Kowalski 3, Bączek.

Trener: Rafał Kuptel