III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
2
M
1
5
S
1
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 lipca 2017

Pierwsza konferencja Wiśniewskiego w nowej roli

W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której po raz pierwszy w roli Prezesa Zarządu SPR Wisła Płock S.A. wystąpił Adam Wiśniewski. Były skrzydłowy Nafciarzy mówił m.in. o swojej wizji klubu i drużyny Orlen Wisły Płock.

 
Licznie przybyli dziennikarze zaczęli od pytań o to, jak ma wyglądać ORLEN Wisła Płock pod rządami Adama Wiśniewskiego. – Będę dążył do tego, by stworzyć silny klub. I to na europejskim poziomie. Drużynę, dla której wygrywanie meczów w VELUX Lidze Mistrzów nie będzie tylko sporadycznym wydarzeniem – opowiadał prezes SPR-u i dodał: – Przed nowym sezonem stawiam przed zawodnikami jeden cel, tj. po prostu rozegranie jak najlepszego sezonu. Nie chcę deklarować, ani mówić o zdobyciu mistrzostwa Polski, czy awansie do TOP 16 Ligi Mistrzów. W tym drugim wypadku teoretycznie grupa wydaje się łatwiejsza, niż rok wcześniej, ale podkreślam – teoretycznie. Deklaracji nie będzie, bo wiemy w jakim miejscu się znajdujemy.
 
Tradycyjnie nie zabrakło pytań o sponsorów, relacje z PKN ORLEN, frekwencję i skład zespołu na przyszły sezon. Popularny „Gadżet” zaczął od najbardziej nurtującego media pytania o Tiago Rochę. – Tiago ma problemy osobiste w Portugalii. W związku z tym poprosił o zgodę na odejście z klubu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, także na taki, że Tiago jednak w Płocku zostanie. Sprawa wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Uspokajam, wszyscy pozostali zawodnicy będą realizowali swoje kontrakty.
 

 
A relacje z PKN ORLEN głównym sponsorem klubu? – Zależy mi na tym, by były jak najlepsze. Będziemy nad tym pracować, będziemy do tego dążyć, bo to jest możliwe. Oczywiście dobre relacje chcemy mieć z każdym sponsorem obecnym i przyszłym. To jeden z naszych, moich celów. Co za tym idzie podejmiemy wszelkie działania, by poprawić frekwencję w ORLEN Arenie i relacje z kibicami. Chcę, żeby kibice spędzali więcej czasu na hali, by żyli z naszą drużyną. Dla sponsorów to również ważna sprawa – zaznacza Wiśniewski.
 
Kadra na nowy sezon, z wyjątkiem sytuacji z Tiago Rochą, jest na chwilę obecną zamknięta. – Do trzech nowych zawodników: Przemysława Krajewskiego, Nemanji Obradovicia  i Adama Borbely’ego dołączą również juniorzy Aleksander Olkowski i Krystian Wołowiec – kończy prezes Adam Wiśniewski.
 
Zapis video z konferencji dostępny będzie jeszcze dziś w Wisła TV. Zapraszamy!
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: