-:-

Dodano: 3 grudnia 2016

Pierwsza porażka Gwardii na własnym parkiecie

1. 13. seria PGNiG Superligi okazała się pechowa dla Gwardii Opole. Opolanie po raz pierwszy w tym sezonie przegrali na własnym parkiecie. Gwardia Opole vs. Chrobry Głogów 23:29.

Kibice zebrani na hali przy ul. Kowalskiej długo musieli czekać na pierwszą bramkę. Dopiero w 3. minucie udany rzut zaliczył Ignacy Bąk. Mecz od początku był bardzo zacięty. W 12. minucie spotkania Gwardziści prowadzili jedną bramką 6:5, a Bąk miał już na koncie trzy trafienia. W połowie pierwszej części, dzięki trafieniu Michała Lemaniaka Gwardziści wciąż prowadzili jedną bramką 8:7. Przy stanie 10:8 trener gości – Jarosław Cieślikowski poprosił o czas dla swojej drużyny. W 20. minucie spotkania na tablicy wyników pojawił się remis 10:10, a karą dwóch minut ukarany został Ignacy Bąk. Kiedy goście wysunęli się na prowadzenie 10:11 interweniował Rafał Kuptel. W bramce Gwardi, kontuzjowanego Adama Malchera zastąpił Mateusz Zembrzycki i popisał się równie dobrą skutecznością. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gości 12:13.
Druga partia rozpoczęła się od fenomenalnych dwóch interwencji Damiana Zająca, a na prowadzenie 14:13 wyszli Gwardziści. Po dziesięciu minutach gry opolanie prowadzili dwoma bramkami 19:17. W 12. minucie drugiej odsłony karą dwóch minut został ukarany Przemysław Zadura, a w tym czasie gospodarze stracili dwie bramki i ponownie był remis. Wówczas interweniował trener Rafał Kuptel. Przerwa zmobilizowała graczy z Opola, ale głogowianie również nie mieli zamiaru odpuszczać. Fenomenalnie w bramce bronił Rafał Stachera. Na dziesięć minut przed końcem spotkania przyjezdni prowadzili już 20:24. Czerwoną kartką na siedem minut do końca spotkania ukarany został Wiktor Kubała, ale karnego nie wykorzystał Mateusz Morawski. Przy stanie 22:28 o czas ponownie prosił Rafał Kuptel. Mecz zakończył się zwycięstwem głogowian 23:29.
KPR GwardiaOpole – KS SPR Chrobry Głogów 23:29 (13:14)
KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Zając – Lemaniak 6, Siwak 1, Łangowski 3, Bąk 5, Tarcijonas 1, Mokrzki, Morawski 3, Zadura 1, Jankowski 1, Adamski 2.
KS SPR Chrobry Głogów: Kapela, Stachera – Miszka 4, Płócienniczak 2, Świtała 4, Sadowski 5, Sićko, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut 1, Kapela, Krzysztofik 4, Rydz 3, Kubała 1.