Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 lutego 2019

Pierwsze punkty Piotrkowianina w 2019


Piotrkowianin wywalczył pierwsze w 2019 roku ligowe punkty. Pewnie pokonał przed własną publicznością Arkę Gdynia 36:26 (16:12). Goście tylko przez pierwszy kwadrans byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę.

Po piętnastu minutach na świetlnej tablicy widniał wynik 6:4 dla Arki, a piotrkowscy zawodnicy popełnili wiele prostych błędów. Drugi kwadrans pierwszej odsłony należał już do Piotrkowianina. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Grzegorz Sobut, a za chwilę najbardziej doświadczony zawodnik Piotrkowianina dał swojej drużynie prowadzenie 11:10. Do przerwy piotrkowski zespół rzucił jeszcze pięć bramek, sam stracił dwie i do szatni zszedł z wynikiem 16:12.

Po zmianie stron Arka nie była już w stanie nawiązać skutecznej walki, a zespół Dmytro Zinchuka z minuty na minutę powiększał przewagę. Ostatecznie wygrał 36:26, a wynik spotkania ustalił w ostatniej sekundzie Tomasz Mróz. W drugiej połowie piotrkowski szkoleniowiec dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się między innymi Mróz i Sebastian Iskra. Nie wszedł już Sobut, który tym samym musi odłożyć o jakiś czas świętowanie tysięcznej bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej (obecnie ma ich 993).

Arka: Pieńczewski 1 – Kamyszek 8/2, Przysiek 6/1, Jamioł 4, Skwierawski 2, Wołowiec 2, Ćwikliński 1, Lisiewicz 1, Rychlewski 1, Całujek, Czaja, Jasowicz, Rutkowski.
Rzuty karne: 4/8
Kary: 8 min (Kamyszek – 2 min., Lisiewicz – 2 min., Całujek – 2 min., Jasowicz – 2 min.)

– Od 15. minuty zmieniliśmy trochę obronę, parę piłek odbił Marcin Schodowski i w efekcie wygraliśmy dość spokojnie. Myślimy już teraz o środowym meczu w Gdańsku – przyznał szkoleniowiec Piotrkowianina.


Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Arka Gdynia 36:26 (16:12)


Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Iskra 6, Mastalerz 4, Mróz 4, Nastaj 4, Pacześny 4, Szopa 4/3, Woynowski 4, Sobut 2, Andreou 1, Kaźmierczak 1, Surosz 1, Tórz 1, Pożarek, Swat
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Andreou – 2 min., Kaźmierczak – 2 min., Swat – 2 min.)

Sędziowali: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek (Kielce). W

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: