-:-

Dodano: 23 września 2017

Pierwsze zwycięstwo Piotrkowianina

Piłkarze ręczni Piotrkowianina odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018 w męskiej PGNiG Superlidze. W spotkaniu 4. serii podopieczni Dmytro Zinchuka pokonali MKS Kalisz 33:26 (19:15). Tylko przez pierwszy kwadrans beniaminek potrafił nawiązać walkę z piotrkowską drużyną.

W drużynie Piotrkowianina pierwsze skrzypce grał Stanisław Makowiejew. Rozgrywający pojawił się na boisku z kontuzjowaną nogą, ale mimo tego raz za razem jego rzuty znajdowały drogę do bramki rywala. Po wyrównanym pierwszym kwadransie gospodarze zbudowali sobie przewagę, a do przerwy wygrywali 19:15.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Schodowski. Doświadczony bramkarz Piotrkowianina popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, które pozwoliły wyprowadzić szybkie i skuteczne kontry. Na kwadrans przed końcem było 28:22 i stało się jasne, że drużyna z Piotrkowa musi wygrać mecz i dopisać do swojego dorobku cztery punkty. Ostateczny wynik spotkania to 33:26, a wynik ustalił równo z syreną Kiryl Kniazeu.