Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 kwietnia 2017

Pierwszy ćwierćfinał

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 25 kwietnia w Kwidzynie.
KPR Gwardia Opole w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 została okrzyknięta rewelacją rozgrywek PGNiG Superligi. Drużyna Rafała Kuptela i Michała Skórskiego to mieszanka młodości z doświadczeniem, która okazała się mieszanką, co najmniej wybuchową. Gwardziści po rundzie zasadniczej zajęli trzecią lokatę w Grupie Pomarańczowej i piątą w tabeli zbiorczej.
Ostatni mecz rundy zasadniczej Gwardziści rozegrali 9 kwietnia z MKS-em Zagłebiem Lubin, zwyciężając 34:29. Skrzydłowi Karol Siwak i Michał Lemaniak nie mieli sobie równych w tym pojedynku, a świetnie uzupełniali się obrotowi Mateusz Jankowski i Mindaugas Tarcijonas. KPR Gwardia Opole po raz kolejny udowodniła, że jej największą siłą jest zespołowość.
Przed samymi świętami wielkanocnymi  natomiast, opolanie starli się w półfinale Pucharu Polski z Vive Tauronem Kielce. Mistrzowie Polski zdeklasowali Gwardzistów 38:23.
Kwidzynianie (druga drużyna Grupy Granatowej i czwarta w tabeli zbiorczej) rundę zasadniczą zakończyli porażką na własnym parkiecie z beniaminkiem – Meblami Wójcik Elbląg. Elblążanie zwyciężyli w tym spotkaniu 28:25. W Pucharze Polski natomiast MMTS musiał uznać wyższość Orlen Wisły Płock 23:31. W tym spotkaniu kontuzji doznał Marek Szpera, którego występ w jutrzejszym pojedynku nie jest pewny. Były reprezentant Polski to jedyny leworęczny rozgrywający w zespole. W razie jego absencji na prawej stronie drugiej linii wystąpi praworęczny zawodnik.
Czy rewelacja sezonu pokaże taki charakter, jak w trakcie całego sezonu i pokona MMTS? Przekonamy się już jutro. Początek transmisji w Canal+Sport od godziny 18:15.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: