Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 grudnia 2019

„Pilot” Graczem Listopada!

Maciej Pilitowski został najlepszym Graczem Listopada. Zawodnik Energi MKS Kalisz pokonał pozostałych nominowanych, którymi byli Branko Vujović (PGE VIVE Kielce) oraz Szymon Sićko (NMC Górnik Zabrze). Partnerem głosowania jest Balticus. 

Pilitowski nominowany został przez Marcina Górczyńskiego z WP Sportowych Faktów.

Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz) Energa MKS Kalisz zrobił wielki krok w kierunku czołowej ósemki PGNiG Superligi, po 13. Seriach zajmuje szóstą lokatę. W listopadzie przegrał tylko raz, a duża w tym zasługa właśnie Pilitowskiego. Jeden z najlepszych asystentów w lidze nie tylko obsługiwał kolegów, ale także regularnie zbliżał się do dwucyfrowego dorobku bramkowego. Biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie, środkowy to jeden z czołowych strzelców Superligi. Jeśli utrzyma formę (i dopisze zdrowie), to nie ulega wątpliwości, że będzie odgrywał ważną rolę w reprezentacji podczas ME 2020. 

Środkowy rozgrywający występuje w Kaliszu drugi sezon. Wcześniej bronił barw MMTS-u Kwidzyn i Piotrkowianina. W pięciu listopadowych spotkaniach zdobył w sumie 34 bramki na skuteczności rzutów 66%. W tym sezonie jest jednym z najskuteczniejszych playmakerów PGNiG Superligi i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji asyst – 77. „Pilot” jest także wielokrotnym reprezentantem Polski. W kadrze zadebiutował 4 stycznia 2013 w meczu z Węgrami.

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: