III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
0
3
S
2
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 maja 2022

Piotr Wyszomirski zagra w Górniku Zabrze!

Górnik Zabrze związał się na trzy sezony z Piotrem Wyszomirskim, który ma na swoim koncie medal mistrzostw świata wywalczony w 2015 roku. W swoim czasie był reprezentacyjnym kolegą Marcina Lijewskiego, obecnego trenera Górnika, a w kadrze Polski z powodzeniem grał ponad dekadę.

Poza medalem mistrzostw świata, Piotr Wyszomirski był jednym z najlepszych polskich zawodników podczas igrzysk w Rio de Janeiro, szczególnie w pamiętnym spotkaniu ćwierćfinałowym z Chorwatami, czy w spotkaniu z Danią, kiedy bronił z 49-procentową skutecznością! Także dzięki jego dobrej grze w 2010 roku Polacy zajęli 4 miejsce – najwyższe w dotychczasowej historii swoich startów w ME.

Dla 34-letniego reprezentanta Polski gra w Zabrzu oznacza powrót do kraju po 10 latach. Piotr w 2012 roku opuścił Azoty Puławy i wyjechał do ligi węgierskiej. Najpierw grał w Csurgoi, potem w drużynie wicemistrza kraju Pick Szeged. W 2016 roku przeniósł się do niemieckiego Lemgo, by po czterech latach wrócić na Węgry – tym razem do brązowego medalisty rozgrywek Grundfos Tatabanya.

 Piotr to klasa sama w sobie. Mam nadzieję, że będzie dla nas ważnym zawodnikiem nie tylko na boisku, ale też w szatni. Młodzi bramkarze mogą się od niego mnóstwo nauczyć, jego rady będą dla nich bezcenne. Będziemy mieli tę pozycję w nowym sezonie bardzo silnie obsadzoną. To mogę zagwarantować – kończy Bogdan Kmiecik.

Licząc dwóch zawodników z Ukrainy, którzy dołączyli do zespołu jeszcze w marcu, Górnik zakontraktował już sześciu graczy na nowy sezon. To Patryk Mauer, Aliaksandr Bachko, Rennusoke Tokuda i teraz Piotr Wyszomirski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: