-:-

Dodano: 26 października 2016

Piotrkowianin lepszy w meczu beniaminków

W spotkaniu 9. serii PGNiG Superligi Piotrkowianin pokonał Meble Wójcik Elbląg 28:23 (14:12) i tym samym odniósł pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Elbląski zespół jest nadal bez punktowej zdobyczy, doznał w Piotrkowie dziewiątej porażki. Piotrkowska drużyna zagrała konsekwentnie w pierwszej i drugiej połowie i zasłużenie cieszyła się z kompletu punktów.
W pierwszym kwadransie wynik spotkania oscylował wokół remisu. Od stanu 5:5 piotrkowska drużyna zaczęła wypracowywać sobie bramkową przewagę, która wynosiła 2-3 gole. Na więcej nie pozwalał skuteczny Piotr Adamczak. Wysoki rozgrywający z Elbląga przed przerwą rzucił cztery bramki. Skutecznie dwa kontrataki wykończył również Grzegorz Dorsz i do przerwy Piotrkowianin, mimo momentami wyraźnej przewagi, prowadził tylko 14:12.
W drugiej połowie dobrze grający w defensywie Piotrkowianin nie pozwolił ambitnie walczącemu zespołowi gości na zniwelowanie przewagi. W 52. minucie było 22:20, ale niezwykle ważnego gola rzucił Sebastian Iskra i gospodarze odzyskali trzybramkowe prowadzenie. Iskra równo z syreną ustalił rezultat tego meczu na 28:23. W piotrkowskiej drużynie na duże brawa zasłużyli bramkarze: Artur Banisz i Marcin Schodowski. Dali się pokonać tylko 23 razy co jest najlepszym w tym sezonie wynikiem Piotrkowianina w defensywie.
– W przeciwieństwie do poprzednich spotkań chłopaki zagrali wreszcie dobrą drugą połowę i dlatego też cieszymy się z wygranej. Chciałem pochwalić dzisiaj bramkarzy. Zarówno Artur jak i Marcin odbili ważne piłki. To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne, drużyna uwierzy w siebie – powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina Dymytro Zinchuk.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Meble Wójcik Elbląg 28:23 (14:12)
Piotrkowianin: Banisz, Schodowski – Mróz 2, Woynowski 4, Iskra 5, Swat 3, Góralski 1, Krawczenko 1, Pożarek, Makowiejew 2, Pacześny 5, Wędrak 5, Nastaj.
Trener: Dymytro Zinchuk