-:-

Dodano: 8 października 2017

piotrkowianin niepokonany u siebie

Piłkarze ręczni Piotrkowianina niepokonani w tym sezonie we własnej hali. W spotkaniu 6. kolejki PGNiG Superligi pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin 29:26 (16:14). Kibice obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie.

W 5. minucie goście prowadzili 3:1. Piotrkowianin otrząsnął się z tej początkowej przewagi rywala i w 12. minucie, po trafieniu Romana Pożarka, było 5:4. Zagłębie nie dawało jednak za wygraną. Przyjezdni prowadzili otwartą grę i dotrzymywali kroku piotrkowskiej drużynie. Tuż przed przerwą po raz kolejny do bramki rywala trafił Marcin Tórz i do szatni piotrkowski zespół zszedł z prowadzeniem 16:14.

Po kwadransie gry w drugiej połowie było 22:21 i wydawało się, że piotrkowskich kibiców czeka nerwowa dogrywka. Tak się jednak nie stało. Świetna gra Marcina Schodowskiego pozwoliła zbudować bezpieczną przewagę. Bardzo ważne bramki rzucili: Adam PacześnyStanisław Makowiejew i (rzutem ze skrzydła!) Sebastian Iskra. Rozluźnienie w końcówce wykorzystali goście, którzy zniwelowali straty do trzech trafień. Piotrkowianin wygrał ostatecznie 29:26 (16:14).

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 29:26 (16:14)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 5, Woynowski, Iskra 1, Góralski 4/1, Surosz 1, Andeou, Pożarek 1, Makowiejew 7/1, Tórz 6, Pacześny 4/1, Rutkowski