-:-

Dodano: 2 czerwca 2021

Piotrkowianin oddał czerwoną latarnię

Jeszcze niedawno szczypiorniści Piotrkowianina skazywani byli na degradację z PGNiG Superligi. Od kilku tygodni zespół Bartosza Jureckiego prezentuje się jednak znacznie lepiej niż w pierwszej części sezonu i po kolejnej wygranej opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Piotrkowianin pokonał przed własną publicznością SPR Azoty Tarnów 31:27 (16:14).

Pierwsze minuty spotkania nerwowe i bardzo wyrównane. Przez kwadrans żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi większej niż 1 bramka. Dopiero w 16. minucie udało się to Piotrkowianinowi po trafieniu ze skrzydła Marcina Matyjasika. W 26. minucie było 14:11 dla gospodarzy, po trafieniu z kontry Piotra Swata. Piotrkowianin mógł do przerwy prowadzić czterema trafieniami, ale Swat, przy wyniku 16:13, pomylił się w kontrze, a chwilę później wynik pierwszej połowy ustalił najskuteczniejszy w zespole gości Rennosuke Tokuda.

Siedem minut po wznowieniu gry był remis 18:18 i wtedy Piotrkowianin wrzucił piąty bieg. W ciągu sześciu minut rzucił sześć bramek, a goście odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. W 44. minucie, po skutecznej kontrze Piotra Rutkowskiego, było 24:19 dla drużyny Bartosza Jureckiego. W ostatnim kwadransie niesieni dopingiem publiczności piotrkowianie nie pozwolili już odebrać sobie bezcennego zwycięstwa. Wygrali większą różnicą bramek niż przegrali w Tarnowie i to oni, przy równej liczbie punktów, zajmą wyższe miejsce w tabeli niż SPR Azoty Tarnów.

Po raz kolejny wytrzymaliśmy presję i zainkasowaliśmy bardzo ważne trzy punkty. Zyskaliśmy trochę oddechu, ale wykonania mamy jeszcze jedno zadanie – musimy wygrać w Kwidzynie. Wtedy na pewno nie zostaniemy zdegradowani z Superligi. Wreszcie gramy praktycznie w pełnym składzie, nic nam nie przeszkadza i zaczyna to wyglądać naprawdę dobrze. Dziękuję zespołowi za zaangażowanie i walkę o każdy centymetr boiska – powiedział po meczu trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin – SPR Azoty Tarnów 31:27 (16:14)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Swat 6/3, Pacześny 5, Rutkowski 4, Mastalerz 2, Matyjasik 2, Mosiołek 2/1, Stolarski 2, Jędraszczyk 2, Szopa 2, Tórz 2, Kaźmierczak 1, Wawrzyniak 1, Pożarek