Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 lutego 2022

Piotrkowianin podejmie u siebie Miedziowych

Szczypiornistów Zagłębia czeka kolejne wyjazdowe spotkanie. Po meczu w Puławach Miedziowi zagrają w Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrkowianin to rewelacja obecnych rozgrywek, drużyna która depcze po piętach kandydatowi do brązowego medalu, wspomnianym Azotom, z którym Miedziowi przegrali ostatnio minimalnie 31:32 – Piotrkowianin gra dużo lepiej, niż w poprzednich sezonach. Do składu Piotrkowa dołączyło kilku doświadczonych zawodników, w tym Adam Babicz, który trzyma drużynę w obronie i pomaga im w ataku. Jest to drużyna podobna do naszej – młoda i nieobliczalna. Piotrkowianin szczególnie u siebie gra twardo w obronie. My będziemy chcieli znaleźć receptę na tę ich dobrą grę i zakończyć ich dobrą, a naszą złą passę – mówi Michał Stankiewicz.

– Dużo meczów „na styku” przegrywamy w samych końcówkach i tracimy przez to sporo punktów. Mecze, które zakończyły się naszą minimalną porażką pokazały, że w tych krytycznych momentach brakuje zimnej głowy i takiego wyrachowania ligowego. Myślę, że odrobiliśmy z tego lekcję i więcej to się nie powtórzy – dodaje obrotowy Zagłębia.

Lubinianie zajmują 12. miejsce w tabeli. Nad ostatnią Pogonią Zagłębie ma tylko dwa punkty przewagi – Przed rozpoczęciem sezonu nikt z nas nie wyobrażał sobie, że będziemy oglądać się za siebie. Mam nadzieję, że podniesiemy się z tego dołka już w tę sobotę i od tego meczu będziemy patrzeć się przed siebie – mówi Michał Stankiewicz.

Sobotnie spotkanie w Piotrkowie rozpocznie się o godzinie 12:30. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej i na sport.tvp.pl.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: