-:-

Dodano: 13 września 2020

Piotrkowianin punktuje!

Niezwykle zgodnie rozpoczęły sezon piotrkowskie drużyny piłki ręcznej we własnej hali. W środę po dramatycznym meczu szczypiornistki Piotrcovii wygrały po rzutach karnych z Zagłębiem Lubin, a cztery dni później ich wyczyn skopiowali piłkarze ręczni Piotrkowianina. Mecz 2. serii PGNiG Superligi zakończył się w normalnym czasie remisem 32:32 (15:17). W rzutach karnych wygrał zespół gospodarzy 3:2.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy rzucili pierwszego gola, a po 5 minutach prowadzili 3:1. Piotrkowianin nie załamał się jednak takim obrotem sprawy, odrobił straty, a po rzucie Marcina Matyjasika wyszedł na prowadzenie 4:3. Kolejne minuty były wyrównane jednak to lubinianie byli skuteczniejsi i zasłużenie zeszli na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem 17:15. Prawdziwe emocje zaczęły się w drugiej połowie. Niesiony żywiołowym dopingiem publiczności Piotrkowianin najpierw doprowadził do remisu (18:18), a w 39. minucie, po kolejnej bramce Matyjasika wygrywał już 21:19. Tej przewagi nie udało się jednak utrzymać. Zagłębie na 20 sekund przed końcem prowadziło 32:31, ale w ostatniej akcji regulaminowego czasu do remisu doprowadził Piotr Rutkowski.

W serii rzutów karnych, na 8 pierwszych rzutów piłka wpadła do bramki tylko cztery razy (2:2). Piątą serię skutecznie rozpoczął Kamil Mosiołek, a rzut z siedmiu metrów Macieja Tokaja odbił Kacper Ligarzewski.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 32:32 (15:17) – w rzutach karnych 3:2

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Mihaljević (6/20 – 30 proc.), Kot (2/13 – 15 proc.), Ligarzewski (1/7 – 14 proc.) – Jędraszczyk 6, Matyjasik 6/2, Szopa, Kaźmierczak, Swat 5/3, Turkowski, Pożarek, Mosiołek 6, Mastalerz, Sobut 4, Pacześny 4, Rutkowski 1.
Kary:
14 min (Pożarek x2, Sobut x2, Pacześny, Rutkowski, Kaźmierczak)