Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 września 2021

Piotrkowianin z trzecim kompletem

To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. Piotrkowianin wywalczył trzeci komplet punktów przed własną publicznością, ale zwycięstwo drużyny Bartosza Jureckiego, mimo świetnej pierwszej połowy, wisiało na włosku. Ostatecznie piotrkowska drużyna wygrała jedną bramką 30:29 i z kompletem punktów ustępuje w tabeli tylko potentatom z Kielc i Płocka.

Pierwsza połowa była od pierwszej do ostatniej minuty popisem Piotrkowianina. Zespół Bartosza Jureckiego szybko wypracował sobie wysoką przewagę, która mogła być jeszcze większa. Brakowało jednak skuteczności z rzutów karnych. Z siedmiu metrów mylili się kolejno: Piotr Swat, Adam Babicz i ponownie Swat. Mimo tego gospodarze prowadzili aż 16:10, w czym duża zasługa Kacpra Ligarzewskiego oraz skutecznych: Babicza i Jana Stolarskiego.

Kiedy chwilę po wznowieniu gry bramkę na 17:10 rzucił Patryk Mastalerz wydawało się, że Piotrkowianin ma mecz pod kontrolą. W tym momencie w drużynie Bartosza Jureckiego coś się jednak zacięło. Brakowało skuteczności i mnożyły się proste błędy. W 45. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu (21:21), a chwilę później, po trafieniu Shuichi Yoshidy z koła, wyszli na prowadzenie 22:21. Piotrkowianin nie rzucił kolejnego karnego (Kamil Mosiołek) i sytuacja gospodarzy stała się arcytrudna. Tarnowianie również zaczęli jednak popełniać błędy i nie wykorzystali szansy wypracowania sobie przewagi. Przez następne minuty wynik oscylował wokół remisu, a przy stanie 26:26 dwie bramki z rzędu rzucili gospodarze (Mastalerz, Jędraszczyk). Tej przewagi nie oddali już do końca, wygrywając trzecie spotkanie z rzędu.

Pierwsza połowa świetna, wychodziło nam praktycznie wszystko. Po zmianie stron coś się zacięło, zaczęliśmy popełniać błędy i w pewnym momencie naprawdę nieciekawie to wyglądało. Chwała zespołowi, że przy stanie 22:21 dla Tarnowa potrafił się z tego podnieść i dowieźć wygraną do końca. Jestem tym meczem zmęczony, ale szczęśliwy z wygranej. Brałem w ciemno sześć punktów w trzech pierwszych kolejkach. Tymczasem mamy ich dziewięć – skomentował trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:29 (16:10)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 3, Doniecki, Stolarski 4, Matyjasik 2, Babicz 6, Szopa 4/1, Swat 2/1, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 4, Pacześny 1
Rzuty karne: 2/7
Kary: 10 min (Doniecki x2, Wawrzyniak, Babicz, Pożarek)

Grupa Azoty Unia Tarnów: Casper Liljestrand, Małecki – Sikora, Wojdan 2, Yoshida 4, Matsuura, Bushkou 3, Tokuda 4, Dadej, Kuźdeba 2, Minotskyi 9, Kniazeu 4, Mrozowicz 1
Rzuty karne: 4/5
Kary: 4 min (Kaźmierczak, Yoshida)
Czerwona kartka: Mrozowicz

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: