-:-

Dodano: 4 lutego 2018

Piotrkowianin zderzył się ze ścianą

Mistrzowie Polski dali prawdziwą lekcję drużynie Piotrkowianina. W spotkaniu 20. serii PGNiG Superligi piotrkowski zespół przegrał z PGE Vive Kielce 24:43 (10:26).

Początek meczu zwiastował rekord. W 14. minucie zespół Talanta Dujszebajewa prowadził 12:1. Piotrkowianin sprawiał wrażenie jakby przestraszył się utytułowanego rywala, a każdy właściwie rzut z uśmiechem na ustach bronił Sławomir Szmal.

Dopiero w drugim kwadransie pierwszej połowy piotrkowski zespół zaczął rzucać bramki, a większość z nich zdobyli: Piotr Rutkowski i Artur Urbański. Po pierwszej części gry mistrzowie Polski wygrywali 26:10.

W drugiej połowie PGE Vive już nie forsowało tak tempa, a i Piotrkowianin zaczął grać śmielej i odważniej. Kibice obejrzeli kilka widowiskowych akcji z jednej i drugiej strony. Łącznie obie drużyny zdobyły 67 bramek, z czego goście rzucili o dziewiętnaście więcej.

– Nie wiem dlaczego tak zaczęliśmy ten mecz. Chłopaki grali ze spuszczonymi głowami. Wiadomo, że to dwa różne światy, ale nie można przegrać spotkania już przed jego rozpoczęciem – ocenił krótko Dmytro Zinchuk, trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin – PGE Vive Kielce 24:43 (10:26)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Pyrka – Kowalczyk, Mróz 1, Urbański 3, Iskra, Góralski 4, Szczepaniak, Surosz 6, Andreou, Pożarek 2, Achruk, Makowiejew, Tórz 4/4, Rutkowski 4.
Kary: 10 min (Rutkowski x2, Achruk, Pożarek, Surosz)
Karne: 4/4
PGE Vive: Szmal, Ivić – Jurecki 1, Bis, Dujshebaev 3/1, Aguinagalde 2/1, Jachlewski 2, Strlek 6, Janc 7/1, Lijewski 2, Jurkiewicz, Mamić 7, Bombać 7/2, Djukić 7/2.
Kary: 6 min (Aguinagalde x2, Bis)