-:-

Dodano: 13 marca 2017

Podsumowanie 21. serii

Zakończyliśmy 21. Serię spotkań PGNiG Superligi. Jej bilans to pięć zwycięstw gospodarzy i dwa drużyn przyjezdnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się Mecz Różowej Wstążki pomiędzy Piotrkowianinem Piotrkowym Trybunalskim a ORLEN Wisłą Płock. Nie tylko ze względu na różowe stroje zawodników, ale również sensacyjną wygraną Piotrkowianina z Wisłą.
Mecz Różowej Wstążki
Niesamowita niespodzianka w Piotrkowie. W meczu 21. serii męskiej PGNiG piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock 26:25 (14:12). Goście w ostatnich minutach rzucili się w szaleńczą pogoń za piotrkowską drużyną, ale zabrakło im czasu. Kapitalny mecz rozegrał doświadczony bramkarz Artur Banisz. Podczas meczu poza możliwością porozmawiania z działaczkami piotrkowskich Amazonek, panie, które pojawiły się na meczu miały zapewnione wiele atrakcji. W przerwie został wylosowany zegarek marki Balticus, zestaw sportowy od firmy SELECT, a dziewczyny, które chciały sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie mierzyły się ze stojącym w bramce Gazusiem – popularną maskotką PGNiG.
piotrkowianin-wisla-7
Derby Dolnego Śląska dla Chrobrego Głogów
Mecz rozpoczął się spokojnie, gra była wyrównana, pierwsze pięć minut wynik był remisowy 2:2. Ale tylko do 6. minuty, kiedy gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu. Chrobry wyszedł na kilku bramkowe prowadzenie i kontrolował spotkanie przez kolejne minuty. Głogowianie świetnie grali z kołem. W 44. minucie Chrobry prowadził już 25:18 jednak Zagłębie zaczęło odrabiać starty. Na dwie minuty przed końcem wysokie prowadzeni Chrobrego stopniało do różnicy dwóch bramek 30:28. Zimną krew w drużynie z Głogowa zachował Sobut rzucając przypieczętowującą zwycięstwo 31. bramkę.
21seria_chrvszag_img_0126
W starciu beniaminków Wybrzeże ponownie lepsze
W spotkaniu bardzo dobrze znanych sobie beniaminków z północy kraju, lepsi okazali się gracze prowadzeni przez trenerski duet Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego. O ile jeszcze w pierwszej połowie mecz był wyrównany, o tyle w drugiej goście pokazali, że nieprzypadkowo walczą o trzecie miejsce w Grupie Granatowej. MEBLE WÓJCIK ELBLĄG – WYBRZEŻE GDAŃSK 25:29 (12:13)
elblag-gdansk
Azoty wygrywają ze Stalą Mielec
Azoty Puławy odniosły zwycięstwo ze Stalą Mielec. Czeczeńcy pomimo ogromnej walki i determinacji nie zdołali sprawić sensacji i musieli uznać wyższość brązowych medalistów mistrzostw Polski. Na pomeczowej konferencji prasowej trener gości, Marcin Kurowski powiedział, był to ciężki mecz dla jego zespołu. – Jak zawsze, z tym przeciwnikiem wiedzieliśmy czego się spodziewać, chociaż koncentracji starczyło nam na pierwsze 10 minut. Graliśmy całe spotkanie falami. Dopiero jak przeciwnik dochodził na dwie, trzy bramki, to wówczas się koncentrowaliśmy i zaczynaliśmy grać zespołowo oraz konsekwentniej, aby znowu uzyskać pięciobramkową przewagę. Jak było już za dobrze, to ponownie roztrwanialiśmy to prowadzenie i tak cały czas ten mecz falował. Generalnie w moim zespole bardzo dobra gra Przemka Krajewskiego i Leosia Petrivskiego. Gratuluję zespołowi z Mielca postawy, bo pomimo braków kadrowych potrafili powalczyć do końca – zakończył. STAL MIELEC – AZOTY PUŁAWY 29:33
21seria_stavsazo_fot16
Kolejne zwycięstwo Pogoni
Kapitalne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Sandry SPA Pogoni Szczecin. Mimo słabszej pierwszej połowy w drugiej wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali wicelidera Grupy Granatowej MMTS Kwidzyn 28:25. To był naprawdę bardzo trudny mecz. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych, byliśmy nie do końca skoncentrowani. Nie chciałbym mówić o czym rozmawialiśmy w szatni, ale poskutkowało. Zaskoczyła nasza gra w obronie i z tego się cieszę. Wielkie brawa dla całej drużyny, ale tym razem szczególnie dla Alwara, który wystąpił z gorączką i widać było, że umierał na parkiecie, ale dał radę i bardzo nam pomógł. – podsumował mecz trener szczecinian Rafał Biały.
dsc02693
GWARDIA UMOCNIŁA SIĘ NA TRZECIM MIEJSCU GRUPY POMARAŃCZOWEJ
Spotkanie rozpoczęło się od pewnego prowadzenia Gwardzistów 4:1. Fenomenalna postawa w bramce Tomislava Stojovica sprawiła, że goście w 16. minucie wyrównali na 5:5. W 19. minucie interweniować musiał Rafał Kuptel, ponieważ Gwardziści miel problemy z wykończeniem ataku. Ostatecznie bardzo wyrównana pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11. Już na początku drugiej odsłony gospodarze wysunęli się na czterobramkowe prowadzenie. Nieformalnym królem parkietu został w tym momencie gry Adam Malcher, który bronił jak zaczarowany. Prawdziwe przebudzenie Gwardzistów nastąpiło po 50. minutach gry, wówczas przewaga urosła do sześciu bramek i szczypiorniści z Opola mogli pewnie dążyć do końca meczu. W bramce pojawił się Mateusz Zembrzycki, a rywale nie zdołali odrobić start. Świetny mecz w wykonaniu Mateusza Morawskiego zakończył się zwycięstwem Gwardii 25:23.
gwardia-legionowo-35
TRYBUNY POMOGŁY VIVE
Vive Tauron Kielce wygrało 21. spotkanie PGNiG Superligi sezonu 2016/2017. Kielczanie pokonali Górnika Zabrze 33:29 (19:16). Gospodarze mogli liczyć w tym spotkaniu na fantastyczne wsparcie publiczności, która kilka razy w trakcie meczu skandowała “Jesteśmy z Wami”. Doping fanów pomógł  zawodnikom odnieść zwycięstwo w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Talant Dujszebajew (Vive Tauron Kielce): Jesteśmy w trudnej sytuacji, szczególnie mentalnie. Porażki w Mannheim, Celje i Kristianstad siedzą gdzieś u nas w głowie. Musimy podziękować bardzo naszym kibicom, którzy pomagali nam przez cały mecz. Dziś też wygraliśmy dzięki nim. Mam nadzieję, że takie wygrane mecze pozwolą nam “krok po kroku” wrócić do kolejnych zwycięstw, odblokują nas psychicznie. W każdym meczu mamy pozycje “jeden na jeden” i nie trafiamy, to siedzi gdzieś w głowie. Jestem bardzo zadowolony jak chłopaki pracują na treningach i walczą, ale jesteśmy w takim momencie, gdzie nie możemy zrobić przewagi 5-6 goli, które dają nam spokój. Mamy niesamowitych kibiców, którym z całego serca chciałbym podziękować. Cały czas słyszeliśmy “Jesteśmy z Wami” i to jest najlepsze. Oni nas wspierają w najtrudniejszych momentach. Jeżeli by nie było kibiców, jestem pewny, że nas by też nie było