-:-

Dodano: 9 września 2016

Podsumowanie 1. serii

Azoty-Puławy i KPR RC Legionowo liderami po pierwszym dniu rozgrywek

Drużyna z Puław pewnie pokonała u siebie Piotrkowianina 34:24 (21:8). Pierwszą połowę zagrali wręcz bezbłędnie. W drugiej  lepsi byli zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego jednak strata była już zbyt duża, żeby ją odrobić. W tym meczu zmierzyły się drużyny, które występują w tej samej, pomarańczowej grupie. Oznacza to, że Azoty-Puławy zainkasowały trzy punkty i zostają liderem.

W Legionowie również mecz zakończył się dziesięciobramkową różnicą. Podwarszawska drużyna pokonała u siebie SANDRA SPA Pogoń Szczecin 35:25 (17:10). Również w tym wypadku mamy do czynienia ze zwycięstwem nad drużyną ze swojej grupy, toteż KPR RC Legionowo, z trzema punktami na koncie, zostaje liderem grupy granatowej.

Górnik Zabrze nie był gościnny dla Zagłębia. Pokonał w swojej hali gości z Lubina 31:23 (12:12). W pierwszej połowie był to bardzo wyrównany mecz. Po zmianie połów Zabrzanie wyszli na prowadzenie i z każdą minutą je powiększali. Trzy punkty (jeden dodatkowy za pokonanie drużyny z tej samej grupy) zostają na Górnym Śląsku.

Chrobry Głogów musiał uznać wyższość przeciwnika z Opola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:28 (12:15). Gwardia przez całe 60 minut kontrolowała przebieg spotkania i po tym meczu jest bogatsza o dwa punkty.

W Mielcu przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Ostatecznie jednak Stal przegrała z MMTS Kwidzyn 22:28 (12:12). Goście za to spotkanie otrzymują dwa punkty.

Nafciarze nie dali szans Meblarzom. Meble Wójcik Elbląg przegrali u siebie z ORLEN Wisłą Płock 24:29 (14:15). Bardzo długo utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero w końcówce Płocczanie odskoczyli na kilka bramek. Nafciarze za ten mecz otrzymują dwa punkty

Pierwszą serię spotkań dokończymy w sobotę. W wielkim Meczu Otwarcia beniaminek Wybrzeże Gdańsk będzie podejmować Mistrza Polski Vive Tauron Kielce. Początek meczu w ERGO ARENIE w Gdańsku/Sopocie o godzinie 19:00. Spotkanie będzie transmitowane na kanale nSport+