Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 marca 2017

PODWÓJNE STARCIE MMTS Z PIOTRKOWIANINEM

W najbliższy weekend dojdzie do podwójnego starcia MMTS Kwidzyn i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zespoły najpierw zagrają ze sobą w ramach 20 serii PGNiG Superligi Mężczyzn (sobota, 4 marca – godz. 17.00), po czym dzień później (niedziela, 5 marca – godz. 13.00) zmierzą się również w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Obydwa mecze poprowadzą sędziowie ze Szczecina: Maciej Łabuń i Jakub Jerlecki.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski aktualnie zamyka tabelę Grupy Pomarańczowej. W 19 dotychczas rozegranych meczach podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zdobyli tylko 8 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa. W obecnym sezonie gorszy bilans posiada jedynie drużyna z Elbląga. MMTS plasuje się natomiast na II miejscu w Grupie Granatowej, wiec przynajmniej na papierze wydaje się faworytem tego spotkania. Mimo to już pierwsze spotkanie kwidzynian rozegrane w Piotrkowie Trybunalskim pokazało, że w lidze nie ma łatwych rywali. MMTS pokonał co prawda gospodarzy, ale zrobił to zaledwie jedną bramką i po dogrywce – 29:30. W zespole z Piotrkowa najskuteczniejszymi graczami byli wówczas: Stanisław Makowiejew – 7 bramek i Piotr Swat – 6 bramek. W kwidzyńskiej ekipie brylowali natomiast: Adrian Nogowski – 8 bramek i Marek Szpera – 7 bramek.
Po zimowej przerwie rozrywki ligowe rozpoczęły się dla piotrkowian od porażki z Vive Tauron Kielce – 19:30 (12:15). W kolejnych spotkaniach zespół ten przegrywał także z Sandrą SPA Pogonią Szczecin – 28:22 (15:12) i Zagłębiem Lubin – 27:28 (14:12). W ostatniej kolejce Piotrkowianin zmierzył się natomiast z Chrobrym Głogów, z którym również przegrał jedną bramką – 33:34 (14:22). Najskuteczniejszym graczem okazał się Piotr Swat – 11 bramek, Sebastian Iskra – 6 bramek oraz Dmytro Zinchuk i Szymon Wojnowski – po 5 bramek. Warto zwrócić uwagę, że dwa ostatnie mecze podopiecznych trenera Zbigniewa Markuszewskiego kończyły się zaledwie jednobramkową porażką, a druga połowa pojedynku z Chrobrym pokazała duży potencjał drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego.
piotrkowianin-1
Dla kwidzyńskiego zespołu będzie to wyjątkowe spotkanie, bowiem trzy ostatnie spotkania rozegrane w kwidzyńskiej hali kończyły się porażką MMTS (Stal Mielec, Vive Tauron Kielce, Azoty Puławy). Kibice czerwono-czarnych liczą więc na przełamanie tej passy i zdobycie kompletu punktów w meczu z outsiderem Grupy Pomarańczowej. Wyjątkowość tego pojedynku to również spotkanie z trenerem Zbigniewem Markuszewskim, pod którego wodzą MMTS odnosił swoje największe sukcesy w historii. Warto też dodać, że w drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Markuszewskiego grał również Patryk Rombel, obecny trener kwidzyńskiego zespołu.
-Każde spotkanie z trenerem Markuszewskim jest miłe i sympatyczne i nie inaczej będzie zapewnie teraz. Jest to człowiek od którego, jak zresztą od każdego trenera, sporo się nauczyłem. Mam jednak nadzieje, że na koniec to ja bardziej będę się cieszył – przyznał P. Rombel, trener MMTS Kwidzyn.
Kwidzynianie zagrają z Piotrkowianem Piotrków Trybunalski dwukrotnie. Najpierw w sobotę, 4 marca o godz. 17.00 zespoły rozegrają pojedynek w ramach 20. serie PGNiG Superligi Mężczyzn. Dzień później, tj. w niedzielę, 5 marca o godz. 13.00, drużyny rozegrają natomiast mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: