-:-

Dodano: 30 listopada 2018

Pogoń przegrywa u siebie na zakończenie rundy

Podopiecznym Piotra Frelka nie udało się odnieść zwycięstwa w ostatnim meczu rundy jesiennej.Po wyrównanych 45 minutach w ostatnim kwadransie do głosu doszli zawodnicy Chrobrego Głogów, którzy pokonali szczecinian 26 – 20.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni do meczu przystąpili pokrzepieni wyjazdowym zwycięstwem ze Stalą Mielec 33 – 27, jednak mecz z Głogowem to była zupełnie nowa historia.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy za sprawą bramek Pawła Krupy i Jakuba Radosza wyszli na prowadzenie 2 – 0. Głogowianie wyrównali bardzo szybko i do 16 minut mieli kilkubramkową przewagę. Wtedy to 3 bramki z rzędu zdobył Radosz i na tablicy wyników był remis 8 – 8. W ostatnich 10 minutach szczypiorniści Sandra SPA Pogoni i Chrobrego nie rozpieszczali kibiców w bramkowe akcje głównie za sprawą doskonale dysponowanych golkiperów z obydwu stron Sebastiana Zapory i Rafała Stachery. Którzy do przerwy schodzili z ponad 40 % skutecznością.  W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek 11 – 9.

Początek drugiej części spotkania to bardzo dobra gra gospodarzy.  Szczecinianie przez 14 minut drugiej połowy odrobili straty, a także wyszli na prowadzenie. Niemały wpływ miała też gra w osłabieniu przez głogowian i bezpośrednia czerwona kartka za faul na Pawle Krupie przez Miłosza Bekisza. Wydawać by się mogło, że w 44 minucie po bramce Arkadiusza Bosego na  16 – 16 końcowy wynik będzie jeszcze sprawą otwartą. Nic bardziej mylnego. Ostatni kwadrans to zdecydowana dominacja Chrobrego, którzy nie pozostawili złudzeń szczecinianom. Jeszcze w 49 minucie za uderzenie w twarz niebieską kartkę otrzymał Arkadiusz Bosy. Ostatecznie goście wygrali 26 – 20, a ostatnią bramkę w meczu zdobył Michał Bartczak.

Sandra Spa Pogoń: Bartosik, Zapora – Radosz 4, Wąsowski, Krupa 2, Bosy 1, Jońca, Matuszak 1, Rybski 7 (5/5), Miłek, Zaremba 1, Fedeńczak 4.
Karne: 5/5.
Kary: 8 min. (Bosy, Radosz, Rybski, Wąsowski – 2 min.).
Czerwona kartka: Arkadiusz Bosy za faul łokciem na Orpiku w 50. minucie meczu.
Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 1, Sadowski 3, Klinger, Babicz 2 (2/2), Tylutki, Biegaj 6, Orpik 1, Bartczak 5 (0/1), Kubała, Bekisz, Makowiejew 7, Rydz 1.