-:-

Dodano: 27 marca 2022

Pogoń wygrała mecz o życie

Dużą niespodzianką zakończyło się spotkanie 20. Serii PGNiG Superligi. Przedostatnia w tabeli Sandra SPA Pogoń Szczecin wygrała w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrkowianinem 32:30 (15:16) zdobywając bardzo ważne trzy punkty w obliczu walki o utrzymanie w lidze.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Sandra SPA Pogoń Szczecin / PGNiG Superliga

Faworytem i to zdecydowanym był zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika. Pierwsze minuty tylko to potwierdziły. Kilka trudnych piłek odbił najlepszy zawodnik lutego Kacper Ligarzewski, a jego koledzy z drużyny dzięki skutecznej grze wygrywali po kwadransie 9:6. Wtedy stuprocentową sytuację do zdobycia kolejnej bramki zmarnował Adam Babicz i w tym momencie coś w grze Piotrkowianina się zacięło. Do przerwy gospodarze wygrywali najmniejszą możliwą różnicą – 16:15 co zwiastowało duże emocje po zmianie stron.

I tak też było. Pierwsze minuty po zmianie stron należały do drużyny trenera Rafała Białego. W 33. minucie Sandra Spa wygrywała 18:16. Piotrkowianin szybko straty odrobił i do 58. minuty wynik spotkania oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na 2-3 bramki. Przy stanie 30:30 bramkę rzucił Arkadiusz Bosy, a chwilę później zwycięstwo gości przypieczętował Matija Starcević.

Zagraliśmy dziś jedno ze słabszych spotkań w sezonie. Wcale nie uważam natomiast, że ten wynik to jakaś wielka niespodzianka. Goście walczyli dziś o bardzo ważne trzy punkty, a w kilku momentach my podaliśmy im butlę z tlenem. Wylał się kubeł zimnej wody na nasze głowy, ale szybko musimy się otrząsnąć bo już w piątek jedziemy do Opola – powiedział Bartosz Jurecki.

Przed meczem patrzyłem w telefon i przeżywałem przebieg spotkania w Mielcu. Tam Stal przegrała z Kaliszem i to był dla nas pierwszy dobry prognostyk. Drugi krok dostawiliśmy sami. Nie chcę dziś nikogo wyróżniać, dla nas było to spotkanie o życie i wygraną w Piotrkowie je przedłużyliśmy. Dziękuję całej drużynie – skomentował mecz Rafał Biały.

Piotrkowianin – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:32 (16:15)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak, Doniecki, Stolarski 4, Matyjasik 4, Babicz 3, Swat 11/4, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 4, Mastalerz, Pacześny 3