-:-

Dodano: 10 lutego 2019

Pogoń wywozi punkty z Gdyni

W meczu 17. serii rozegranym w Gdyni zespół gości ze Szczecina zwycięża 30:27 (16:13)

Początek spotkania jak i praktycznie mecz to wynik na styku. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 5. minucie zawodnik gości Piotr Rybski. Dla gospodarzy szybkim trafieniem odpowiedział Rafał Jamioł. Po szybkiej kontrze przyjezdnych w 11. minucie i celnym trafieniu Fedeńczaka Pogoń prowadziła 6:4. Ponownie bramkę kontaktową zdobył Jamioł (4:5). Szybka kontra z 16. minuty pozwoliła gospodarzom doskoczyć wynikiem i był remis po 8. Końcówka pierwszej połowy należała do graczy ze Szczecina, którzy objęli trzy bramkową przewagę i nie oddali jej do końca pierwszych trzydziestu minut (13:16).

Po zmianie stron skutecznie swoje akcje kończyli Zaremba, Horiha i Fedeńczak i Sandra SPA powiększyła różnicę bramkową (13:19). Bramki Rafała Rychlewskiego i Rafała Jamioła zmniejszają różnicę do czterech bramek (16:20). Od 40. minuty meczu miejscowi grają skutecznie i powoli wynik zaczyna być sprawą otwartą. W 45. minucie celnie rzuca Mariusz Czaja i jest tylko 22:23.

W 52. minucie Łukasz Całujek za trzecią karę dwóch minut zobaczył czerwoną kartkę i został odesłany na trybuny. Drużyna Pogoni Szczecin ponownie odzyskuje rytm i ponownie zwiększa przewagę – skutecznie Bosy i na pięć minut przed końcem jest 24:29. Do samego końca inicjatywę mają gracze Sandry SPA i Mateusz Bosy zdobywa ostatnią bramkę w tym meczu (27:30).

Arka Gdynia – Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:30 (13:16)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski – Kamyszek 10, Jamioł 6, Rychlewski 4, Lisiewicz 2, Przysiek 2, Skwierawski 1, Jasowicz 1, Czaja 1, Całujek, Wołowiec, Rutkowski.

Sandra Spa Pogoń: Zapora, Teterycz – Rybski 8, Horiha 4, Krupa 4, Bosy 4, Fedeńczak 3, Zaremba 2, Krysiak 2, Jedziniak 2, Wąsowski 1, Matuszak.