-:-

Dodano: 25 kwietnia 2019

Pogoń zdobywa cenne punkty

Po bardzo emocjonującym meczu Sandra SPA Pogoni zdobyła bardzo cenne 3 punkty w batalii o utrzymanie z Wybrzeżem Gdańsk. Mimo zwycięstwa 31 – 24 kibice musieli drżeć o zwycięstwo do ostatnich minut meczu. Wygrana pozwoliła awansować na 3 miejsce w tabeli rundy spadkowej w PGNiG Superlidze.

Kibiców zgromadzonych na hali przed meczem mógł zaskakiwać nowy bramkarz, który rozgrzewał się wspólnie z drużyną. Szczeciński klub zdecydował się na transfer last minute i zakontraktował Mateusza Gawrysia z I Ligowej Warmii Olsztyn. Nowy golkiper stanął w bramce jako pierwszy i także dzięki jego interwencjom drużyna Sandra SPA Pogoni prowadziła do przerwy 15 – 9, ale od początku.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy zdobyli pierwszą bramkę za sprawą Mateusza Zaremby. Szczecinianom udawało się neutralizować najmocniejszą broń gości czyli szybkie wznowienia od nieustające kontry. W 7 minucie z karnego się pomylił Arkadiusz Bosy, ale w później z linii 7 metra nie mylił się do samego końca Piotr Rybski, który rzucił łącznie 8 bramek. Do przerwy podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana prowadzili 15 – 9, ale znając siłę i charakter Wybrzeża druga połowa zwiastowała emocje. I takie były.

Co prawda szczecinianie przetrwali grę w osłabieniu i utrzymali sześciobramkową przewagę, ale między 34 a 42 minutą bramki zdobywali tylko goście, którzy zniwelowali straty do jednej bramki i w 42 minucie na tablicy wynik brzmiał 17 – 16. Swój cel podopieczni Thomasa Orneborga osiągnęli 3 minuty później doprowadzając do remisu 18  -18. Akcja bramka za bramkę trwała do 54 minuty, kiedy szczecinianie prowadzili 24 – 23. Później zaczęli mylić się goście, swoje 3 grosze dorzucił Sebastian Zapora i ostatecznie dzięki kapitalnemu finiszowi Sandra SPA Pogoni wygrała z Wybrzeżem Gdańsk 31 – 24. W następnej kolejce szczecinianie zmierzą się z Zagłębiem na wyjeździe natomiast gdańszczanie na własnym parkiecie zagrają ze Stalą Mielec.

Sandra SPA Pogoń Szczecin– Gawryś, Zapora 1 – Rybski 8, Horiha 4, Bosy 4, Zaremba 4, Krysiak 4, Fedeńczak 3, Krupa 2, Biernacki 1, Matuszak, Wąsowski, Jedziniak

Energa Wybrzeże Gdańsk – Witkowski, Chmieliński – Kondratiuk 8, Janikowski 5, Prymlewicz 3, Komarzewski 2, Wróbel 2, Adamczyk 2, Gajek 1, Bednarek 1, Frańczak, Gądek