-:-

Dodano: 1 października 2017

Pogrom w Lubinie

Okazałe zwycięstwo zanotowali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Miedziowi bez najmniejszych problemów pokonali Stal Mielec 40:28 (19:15).

W trzeciej minucie wynik otworzył Łukasz Janyst, który tym samym zrehabilitował się za niewykorzystany chwilę wcześniej rzut karny. Pierwsze trafienie dla miedziowych miało miejsce w siódmej minucie, kiedy z linii siedmiu metrów nie pomylił się Jan Czuwara. W ósmej minucie oba zespoły miały na swoim koncie po trzy bramki. Na trafienie stalowców odpowiadali miedziowi i byliśmy świadkami wyrównanej walki. Pierwsze prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Pietruszko, trafiając z koła po kwadransie gry. W osiemnastej minucie szkoleniowiec Stali poprosił o czas, a jego drużyna przegrywała 10:12. Przerwa pomogła gościom, którzy choć przegrywali później trzema bramkami w 25 minucie zdołali doprowadzić do remisu. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do podopiecznych Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera, kolejne bramki głównie Stanisława Gębali sprawiły, że do przerwy miedziowi wygrywali różnicą czterech trafień.

Goście rozpoczęli drugą połowę podobnie jak pierwszą – od dwóch bramek z rzędu. Lubinianie nie odpuszczali i szybko zaliczyli dwa trafienia, odzyskując 4-bramkowe prowadzenie. Miedziowi złapali wiatr w żagle i punktowali swoich rywali. W 40. minucie lubinianie prowadzili już 26:20, a kolejne udane akcje jeszcze dodawały im skrzydeł. Szczelna defensywa i skuteczna gra w ataku sprawiały, że miedziowi kontrolowali wynik. Mielczanie starali się zmienić oblicze meczu, ale na ich drodze stawał Patryk Małecki. Pięć minut przed końcem było już „dychą”. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo i zanotowali spory awans w ligowej tabeli.

MVP meczu: Dawid Przysiek (Zagłębie)

Pełne statystyki zobaczysz TUTAJ

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 40:28 (19:15)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz , Przysiek , Kużdeba , Mrozowicz , Pawlaczyk , Gębala, Szymyślik , Czuwara , Pietruszko , Jaszka , Dawydzik, Moryto , Mollino .
SPR Stal: Wiśniewski, Lipka – Wilk , Krępa , Janyst , Skuciński, Mochocki , Kłoda, Sarajlić , Basiak , Kawka , Cuzić , Wojkowski, Ćwięka.
Sędziowie: Andrzej Tarkiewicz, Jakub Tarczykowski, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki