III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
7
M
5
3
S
5
4
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 października 2016

Pojedynek starych znajomych

Kilka miesięcy temu oba zespoły mianowano pretendentami do awansu do PGNiG Superligi. Do końca ubiegłego sezonu walczyły między sobą o grę w elicie. Różnice były niewielkie. Ostatecznie obie drużyny występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. W piątek, 21 października, ponownie staną do walki o ligowe punkty.
Stawka meczu dla zespołów jest wysoka. Wybrzeże Gdańsk i Meble Wójcik Elbląg występują w grupie granatowej – grają więc o 3 punkty. Dla Meblarzy jest to szansa na uzyskanie pierwszych punktów w tym sezonie. Szczypiorniści Wybrzeża chcą natomiast przerwać złą passę. – Po ostatnich trzech przegranych meczach chcieliśmy, aby atmosfera w naszej szatni się nie zmieniła. Musimy teraz wyciągnąć lekcje z tych porażek i zobaczyć, co zrobiliśmy źle i co można jeszcze poprawić. Do meczu z Elblągiem podchodzimy zmotywowani i gotowi walczyć do ostatniej minuty – powiedział Paweł Salacz.
Czerwono-biało-niebiescy do meczu z Meblami Wójcik Elbląg przystąpią po dłuższej przerwie. Mecz 7. kolejki z Orlen Wisłą Płock rozegrali wcześniej, z racji występów nafciarzy w Lidze Mistrzów. Mam nadzieję, że to dobrze wpłynie na nasz zespół. Mieliśmy okazję złapać trochę zdrowia i więcej czasu na przygotowanie się pod przeciwnika – skomentował obrotowy Wybrzeża.
Elblążanie, mimo że do tej pory nie mogą się pochwalić żadną zdobyczą punktową, są bardzo wymagającym przeciwnikiem. Oba zespoły bardzo dobrze znają się z pierwszoligowych rozgrywek i z przedsezonowych sparingów. Do tego spotkania podchodzimy tak samo zmotywowani, jak do innych meczów. Wiemy, że to nie będzie łatwe spotkanie i musimy dać z siebie wszystko – dodał Salacz.
Młody obrotowy Wybrzeża do zespołu dołączył przed sezonem. Do tej pory występował w pierwszoligowym SMSie ZPRP Gdańsk. Trenerzy Wybrzeża dają mu coraz więcej szans na boisku, gdzie wykorzystuje swoje imponujące warunki fizyczne. – Jestem bardzo wdzięczny trenerom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Pracujemy nad tym, aby przytrafiało mi się jak najmniej błędów. Tych kilka kolejek pokazało mi, że jest to dla mnie spore wyzwanie i okazja do pokazania się szerszej publiczności. Jest to też motywacja do ciężkiej pracy – zakończył dwudziestolatek.
Wybrzeże Gdańsk – Meble Wójcik Elbląg, 21.10.2016 r., godz. 19.00, hala AWFiS Gdańsk, ul. K. Górskiego 1.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: