-:-

Dodano: 3 stycznia 2020

Polska przegrała z Rosją. Zadecydowała końcówka

W meczu otwarcia 45. Memoriału Domingo Barcenasa reprezentacja Polski przegrała w Torrelavega z Rosją 25:30 (14:15). Spotkanie było wyrównane, a o porażce Biało-Czerwonych zadecydowały błędy z końcowych dziesięciu minut meczu.

Turniej w Hiszpanii to już ostatni przystanek przed rozpoczynającymi się 9 stycznia mistrzostwami Europy. W Torrelavedze Biało-Czerwoni mierzą się z gospodarzami, Portugalczykami oraz Rosjanami. To właśnie starciem z naszymi wschodnimi sąsiadami Polacy zainaugurowali imprezę.

Przez trzy kwadranse podopieczni selekcjonera Rombla dotrzymywali kroku rywalom. W bramce kolegom jak mógł pomagał Mateusz Kornecki, odbijając wiele piłek, w tym z rzutów karnych. A było w czym pomagać, bo dołączający do kadry zawodnicy z Bundesligi szukają jeszcze wspólnego języka z resztą zespołu, skąd wynikły niektóre proste błędy. Każdy dzień powinien jednak działać na ich korzyść.

Nieporozumienia nadrabiał za to skuteczny Arkadiusz Moryto (7 trafień), swoje momenty w meczu mieli także Dawid Dawydzik oraz Adrian Kondratiuk (po 4). Do przerwy Polacy byli gorsi tylko o jedną bramkę (14:15).

Niestety, Rosjanie w końcu przełamali Polaków. Pięć minut przed końcem zbudowali pięć bramek przewagi (29:24). Wyróżniał się zwłaszcza lewy rozgrywający rywali, Dmitrij Santałow. Rosjanin, podobnie jak Moryto, zaliczył siedem trafień. Rosjanie utrzymali przewagę i zwyciężyli 30:25.

W sobotę zawodnicy Patryka Rombla zmierzą się z gospodarzami turnieju – Hiszpanami. Początek starcia z aktualnymi mistrzami Europy o godz. 18:00, transmisja w TVP Sport.