-:-

Dodano: 16 stycznia 2022

Polacy z awansem do II fazy Euro!

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w drugim meczu na mistrzostwach Europy pokonała Białoruś i tym samym zapewniła sobie awans do drugiej fazy grupowej turnieju. Podopieczni Patryka Rombla koncertowo zagrali w obronie tracąc w całym meczu zaledwie 20 bramek (20:29).

Bez Patryka Walczaka przystąpili Biało-Czerwoni do starcia z Białorusią. Obrotowy reprezentacji Polski podobnie jak Maciej Zarzycki uzyskali pozytywy wynik testu. W związku z tym nie miał wyjścia Patryk Rombel i od pierwszych minut posłał do boju jednego z sześciu debiutantów. Środka polskiej obrony pilnował duet Gębala-Bis i trzeba przyznać, że obaj obrotowi wywiązali się ze swoich zadań znakomicie.

Wspomnianej dwójce wtórowali Przemysław Krajewski i Michał Olejniczak, którzy znakomicie pracowali na pozycjach drugich obrońców. Białorusini osłabieni brakiem Władysława Kulesza od początku spotkania przegrywali i mieli ogromne problemy ze sforsowaniem polskiej obrony. Szkoleniowiec rywala już w pierwszym kwadransie zdecydował się na gre 7:6, ale dość szybko się z tego wycofał.

Kiedy w 20 minucie pierwszej połowy Mikalai Alokhin otrzymał czerwoną i niebieską kartkę za faul na Olejniczaku wiara w końcowy sukces rywala umarła. Środkowy rozgrywający reprezentacji Polski może mówić o dużym szczęściu, bo cios jaki otrzymał od Białorusina mógł dla Olejniczaka skończyć się złamanym nosem. Na szczęście Polak wrócił na boisko w drugiej połowie i notorycznie nękał rywala indywidualnymi akcjami pracując w całym meczu na tytuł MVP spotkania.

Polacy ani na moment nie stracili w tym meczu prowadzenia, a koncert skuteczności i dominacji pokazali w ostatnich 8 minutach pokonując finalnie Białoruś 29:20. Wysokie prowadzenie sprawiło, że w końcowych minutach tego meczu na boisku pojawił się Mateusz Zembrzycki i Piotr Jędraszczyk.

We wcześniejszym meczu reprezentacja Niemiec wygrała z Austrią, a to oznacza, że zwycięstwo w meczu Białorusią gwarantuje Polakom awans do następnej fazy turnieju. We wtorek podopieczni trenera Patryka Rombla zmierzą się z reprezentacją Niemiec i powalczą o wyjście z grupy z kompletem punktów.

Białoruś – Polska 20:29