Aktualności

Połączyła ich krew

Mikołaj Szymyślik i Krystian Bondzior udali się dziś do Chocianowa, gdzie wzięli udział w Akcji Edukacyjnej „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Przy okazji Miedziowi zapraszali na swój sobotni domowy mecz z Pogonią Szczecin.

 

 

Była to pierwsza zbiórka krwi w Chocianowie organizowana wspólnie przez mieszkańca tego miasta Marcina Falkiewicza oraz Klub HDK PCK im.”Miedzianej Kropli Krwi” przy O/ZG „Rudna” – Należy pamiętać, że krew jest lekiem, którego nie można niczym zastąpić. Dlatego tak ważne jest honorowe krwiodawstwo – podkreśla współorganizator zbiórki Marcin Falkiewicz.

 

 

Dlaczego warto oddawać krew? Gdyż jest ona lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie – Chyba każdy zdaje wie, jak ważne jest oddawanie krwi. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni dziś do mojego rodzinnego miasta, Chocianowa gdzie mogliśmy uczestniczyć w tej ważnej akcji – mówi Krystian Bondzior, wychowanek Zagłębia Lubin. 

 

Przy okazji Miedziowi zapraszali na swój sobotni mecz z Pogonią Szczecin, który odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Początek o godzinie 18:00.

 

Przeczytaj jeszcze:

Zagłębie grało i pomagało

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu. Rozegranemu w...

Z wizytą w Orew Mielec

W dniu wczorajszym wraz z zawodnikami gościliśmy w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno...

Pomóż Antosiowi zagrać w piłkę ręczną!

Polski szczypiornista, medalista mistrzostw świata, olimpijczyk…potrzebuje pomocy, a dokładniej jego wnuk....