Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 grudnia 2018

Ponownie Kornecki!

Gracze NMC Górnika Zabrze zdominowali nasz co miesięczny plebiscyt. Trzeci raz z rzędu nagroda dla Gracza Miesiąca trafia do Zabrza, a drugi raz w ręce golkipera Górników Mateusza Korneckiego. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie, kiedy zawodnik dwa razy zostaje Graczem Miesiąca i druga w historii plebiscytu. Pierwszy był Patryk Mauer z Gwardii Opole w swoim debiutanckim sezonie w PGNiG Superlidze. Partnerem głosowania jest Balticus. 
 

 
Kornecki w Grudniu musiał radzić sobie bez Martina Galii. W meczu z Arką Gdynia i Zagłębiem Lubin obronił łącznie 24 rzuty. To bardzo dobry rezultat. A jak podkreślają eksperci – bramkarze Górnika mają do wykonania trudne zadanie. Przez wysuniętą i kombinacyjną obronę zabrzan, ich golkiperzy często muszą interweniować i bronić niemal 100% sytuacje swoich rywali.
 
Do tytułu Gracza Miesiąca Korneckiego nominował dziennikarz Przeglądu Sportowego Wojciech Osiński.
 

„W obu grudniowych meczach NMC Górnik Zabrze wygrał (z Zagłębiem 28:25, z Arką 31:19), a duży wkład w te zwycięstwa miał Mateusz Kornecki. Bramkarz zabrzan rozegrał dwa pełne spotkania, uzyskując 35 procent skuteczności z lubinianami oraz 39 procent w Gdyni. Potwierdza w ten sposób, że jest równorzędnym partnerem dla doskonałego Martina Galii.”

 
Do zawodnika trafi specjalny zegarek Balticus z logotypem PGNiG Superligi!
Pozostali nominowani to Roman Czyczykało z MKS-u Zagłębia Lubin i Michał Daszek z Orlen Wisły Płock.


 

Mateusz Kornecki:

 
Rok urodzenia: 1994
Numer: 1
Pozycja: bramkarz
Debiut w PGNiG Superlidze: 2013
Debiut w reprezentacji Polski: 2017
Kontrakt z NMC Górnikiem Zabrze do 06.2020

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: