Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 października 2018

Poprzeczka idzie w górę

W PGNiG Superlidze poprzeczka idzie w górę. We wtorek Orlen Wisła Płock zmierzy się z NMC Górnikiem Zabrze, który w pięciu rozegranych dotąd meczach poniósł tylko jedną porażkę.
 
A biorąc pod uwagę fakt, że przytrafiła się ona w meczu z PGE Vive Kielce, podopieczni Rastislava Trtika mogą być usatysfakcjonowani z dotychczasowej zdobyczy punktowej. To daje Górnikom czwarte miejsce w tabeli i bezpośredni kontakt z czołowymi drużynami naszej ligi.
 

 
Co się działo w Zabrzu w przerwie letniej? Otóż niewiele. Klub opuściło kilku zawodników drugiego planu, a dołączyli młodzi gracze, którzy z miejsca mieli dać Górnikowi konkretną jakość. Mowa tu głównie o Szymonie Sićko oraz Hubercie Korneckim. Niemniej tego drugiego z powodu kontuzji na boisku nie zobaczymy do końca roku, a wypożyczony z PGE Vive Sićko w miniony weekend dopiero co zadebiutował w nowych barwach. Jest to również efekt urazu, którego młody rozgrywający doznał podczas okresu przygotowawczego. Tak więc jak do tej pory szkoleniowiec Górnika mógł liczyć na sprawdzonych graczy, czyli m.in. Bartłomieja Tomczaka (23 bramki), Iso Sluijtersa (19), czy Marka Daćko (17).
 
Udany wrzesień za sobą mają również Wiślacy. Komplet zwycięstw zarówno w PGNiG Superlidze, jak i Lidze Mistrzów składają się na jedno z najlepszych otwarć sezonu w historii klubu. Co również ważne, do zdrowia i pełnej dyspozycji wracają kolejni zawodnicy, a najbliższy ku temu jest Mateusz Góralski, którego w składzie ORLEN Wisły Płock zobaczymy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
 

 
Dla Nafciarzy pojedynek z Górnikiem Zabrze będzie jednym z dwóch meczów przed własną publicznościa w tym miesiącu. Zaraz po nim czekają ich trzy kolejne wyjazdy – najpierw do hiszpańskiego Leon, później do Gdyni, a na koniec do stolicy Rumunii Bukaresztu. Październikowe granie zakończy szlagier PGNiG Superligi z PGE Vive Kielce w ORLEN Arenie.
 
ORLEN Wisła Płock – NMC Górnik Zabrze – 6.seria PGNiG Superligi, wtorek 2 października, godz. 20.15
Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbely, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Mlakar, Moya, Obradović, Racotea, Tarabochia, Toledo, Woźniak, Zdrahala
Kołowi: Piechowski, Sulić, Źabić
Nie zagrają:
Góralski, Olkowski – kontuzje
Gębala – rehabilitacja po kontuzji
Transmisje:
– tv – nsport+
– tekstowa – pgnig-superliga.pl

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: