Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 lutego 2017

Portowe Derby!

Miniony weekend był ostatnim wolnym, jaki w najbliższym czasie będą mieć szczypiorniści Sandry SPA Pogoni Szczecin. Od środowego pojedynku z Wybrzeżem rozpoczną prawdziwy maraton gier. Zdecydowaną większość z nich rozegrają na własnym parkiecie. Mecz z Gdańszczanami rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Twardowskiego.
 
W szczecińskim zespole nie zagra trener zwycięskich juniorów Pogoni Wojciech Zydroń,  którzy z drużyną Kusego CKS awansowali do 1/8 MP, wraca powoli do zdrowia po artroskopii kolana. Etatowych skrzydłowych w pojedynku z Gwardią Opole zastąpił pozyskany w przerwie zimowej Jakub Radosz i w swoich debiucie zaprezentował się co najmniej przyzwoicie. W pojedynku z Wybrzeżem coraz więcej szans powinien dostać także Arkadiusz Bosy, który nie ma już śladu po kontuzji kolana.
– Z każdym dniem jest coraz lepiej, czas działa na moją korzyść, nie pamiętam już co się wydarzyło w pamiętnym meczu z Gdańskiem, trenuje na 100 % i może być tylko lepiej. – mówi obrotowy Sandry SPA Pogoni Arkadiusz Bosy.
Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk również zmagają się z urazami, głównie na pozycji obrotowego i skrzydłowego, w związku z czym zdecydowali się na transfer last minute swojego byłego zawodnika Patryka Abrama, jednak nie wiadomo czy wystąpi w środowym spotkaniu. Obydwie drużyny dzieli spora liczba punktów i miejsc w tabeli, ale tak naprawdę przed szczypiornistami Sandry SPA Pogoni jeszcze nikt nie zamknął drogi do awansu do strefy play – off. Jednak oprócz zwycięstw ważne będzie także odzyskanie zaufania wśród kibiców, których w tym sezonie zawodnicy nie rozpieszczają.
– Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, jak w środowy wieczór zgarnąć punkty i mam nadzieję, że z pomocą kibiców, którzy nas będą wspierać,  natomiast my zrobimy wszystko, żeby tak było. – podsumował Arkadiusz Bosy.
– Miejmy nadzieję, że wygramy i zrewanżujemy się za porażkę w Gdańsku z poprzedniej rundy i zgarniemy punkty. – zakończył Dawid Fedeńczak.
Na środowe spotkania bilety nabyć można za pośrednictwem serwisu pogon.abilet.pl, w stałych punktach w mieście oraz godzinę przed meczem w kasie klubu przy ulicy Twardowskiego.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: