-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 lutego 2017

Powstała Fundacja Superligi

Założyliśmy Fundację Superligi, która będzie prowadzić działalność mającą na celu ogólnopojęty rozwój sportowy dzieci i młodzieży, związany oczywiście z piłką ręczną.
 Fundację Superligi założyliśmy na początku lutego. Głównym zadaniem jest realizacja działań  sportowych w dziedzinie piłki ręcznej. Chcemy upowszechniać i tworzyć warunki dla uprawniania piłki ręcznej przez dzieci, młodzież, osoby dorosłe, ale także przez osoby niepełnosprawne.
Ważne jest także propagowanie i działanie na rzecz tworzenia warunków zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową. – Czujemy, że założenia Fundacji to nasz obowiązek. Rozwój idei aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, czy  wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży z małych miejscowości poprzez wychowanie fizyczne, sport i rekreację ruchową to rzeczy, które pozwolą rozwijać tę dyscyplinę.- mówi Łukasz Gontarek, Prezes PGNiG Superligi.
Poza zwróceniem uwagi na najmłodszych , Fundacja ma w planach podejmowanie działań związanych z popularyzowaniem postaw aktywnego wypoczynku osób starszych, wzorców i autorytetów sportowych dla kształtowania właściwych postaw społecznych, czy krzewienie sportowej rywalizacji oraz zasad fair play wśród dzieci i młodzieży. – Nie zapominamy o przeciwdziałaniu uzależnieniom, kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, a także wsparciu wyróżniającej się młodzieży w kształtowaniu rozwoju sportowego i karier sportowych. – dodaje Piotr Łebek, Komisarz PGNiG Superligi.
 

ffundacja-superligi-logo_pion-kolor

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: