Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 grudnia 2016

Pożegnanie roku w Elblągu

Środowe spotkanie będzie ostatnim pojedynkiem Meblarzy we własnej hali w 2016 roku. Tydzień po meczu z wicemistrzem Polski, beniaminka czeka starcie z kolejnym mocnym rywalem, tym razem czwartą drużyną ubiegłego sezonu PGNiG Superligi, MMTS Kwidzyn.
Do meczu z czołową drużyną ligi Meblarze przystępują po wysokiej porażce z Orlen Wisłą Płock na wyjeździe, gdzie gospodarze wygrali różnicą 14. trafień (36:22). Warto jednak pamiętać, że tamto spotkanie elblążanie zagrali tylko w 11 osobowym składzie, co w walce przeciwko tak silnej drużynie jak Wisła nie mogło dać innego rezultatu. Problemy zdrowotne nie opuszczają warmińsko-mazurskiego klubu od samego początku sezonu. Jeszcze przed startem urazów doznali Kamil Netz i kapitan Damian Malandy. – W dwóch ostatnich meczach tego roku na boisku nie zobaczymy już Pawła Adamczaka. W meczu z Chrobrym Głogów urazu barku doznał Jakub Malczewski. Wrócił do treningów, ale w zasadzie tylko biega, więc trudno powiedzieć czy będzie zdolny do gry z MMTS. Bartosz Dudek trenuje ze resztą zawodników, podobnie jak i Daniel Żółtak, ale jeszcze nie w 100%. Niestety jakby tych problemów było mało, to z Wisłą Płock mocno uderzony został Mikołaj Kupiec, jest cały poobijany i nie bierze udziału w zajęciach – tak aktualną sytuację kadrową opisuje Łukasz Kuliński, dyrektor elbląskiego klubu. – Nie pamiętam takiego szpitala w drużynie, od kiedy tu jestem. Wychodzi zderzenie z Superligą – dodaje.
Zatem w meczu z ekipą z Kwidzyna elbląska publiczność będzie musiała się wspiąć na wyżyny i jeszcze mocniej dopingować miejscowych. Goście przyjadą do Elbląga z niezbyt miłymi wspomnieniami z poprzedniej kolejki. Grali w niej z osłabioną kadrowo Stalą Mielec, a mimo to w ostatnich sekundach dali sobie wyrwać zwycięstwo. Przegrali, mimo iż przez większą część meczu prowadzili. Tej straty punktów kwidzynianie się nie spodziewali, dlatego z Meblarzami na pewno zagrają bardziej skoncentrowali i skupieni na osiągnięciu nadrzędnego celu jakim jest komplet trzech punktów.
MMTS w tym sezonie okazał się historycznym zwycięzcą pierwszej dogrywki w Superlidze (30:29 z Piotrkowianinem). W 13. poprzednich meczach 9 razy odniósł zwycięstwo i doznał 4 porażek (Puławy, Kielce, Płock i wspomniany Mielec). Z 6 wyjazdowych spotkań wygrał 4.
Dla dwóch graczy elbląskiego klubu ten mecz na szczególne znaczenie. Przypomnijmy, jeszcze w ubiegłym sezonie Bartosz Dudek i Bartosz Janiszewski reprezentowali barwy MMTS-u.
Mecz Meble Wójcik Elbląg – MMTS Kwidzyn: 7. grudnia 2016 r, godzina 18.30, Hala Sportowo – Widowiskowa przy ul. Grunwaldzka 135

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: