III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
1
M
3
6
S
4
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 maja 2017

Poznajcie Kapitułę Gali PGNiG Superligi

Kapituła spotka się 14 maja o godzinie 11 i będzie wybierać po pięciu nominowanych do Gladiatorów. Po wyłonieniu nominowanych, swoje głosy oddadzą zawodnicy i trenerzy PGNiG Superligi. Na Odkrycie Sezonu zagłosują kibice. 
Zawodnicy otrzymają dziesięć nagród, ale Kapituła będzie wybierać w dziewięciu kategoriach (Król Strzelców już jest znany): Bramkarz Sezonu, Obrotowy Sezonu, Skrzydłowy Sezonu, Środkowy Rozgrywający Sezonu, Boczny Rozgrywający Sezonu, Obrońca Sezonu, Trener Sezonu, Zawodnik Sezonu, Odkrycie Sezonu (do 23 lat). W składzie Kapituły znalazło się 9 osób.
Kamil Kołsut, dziennikarz WP Sportowe Fakty patrzy na skład Kapituły PGNiG Superligi i… – Widzę ludzi, którzy zjedli na piłce ręcznej zęby. Widzę przyjaciół moich i przyjaciół tego sportu. Fantastycznie będzie współtworzyć z nimi to wydarzenie – mówi dziennikarz.
Czy wybór nominowanych będzie trudny? – Propozycja dołączenia do Kapituły była dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Cieszę się, że w gronie nie tylko ekspertów, ale przede wszystkim pasjonatów piłki ręcznej, spróbujemy wyłonić wyróżniających się zawodników – mówi Magda Pluszewska, korespondentka EHF –  To bardzo trudne zadanie, bo każdy zawodnik jest inną kombinacją różnych elementów, takich jak technika, siła, spryt czy charyzma. Musimy to wszystko jakoś porównać, wybierając z dziesiątek różnych historii i charakterów. Jestem więc pewna, że obrady będą dla nas równie emocjonujące, co wydarzenia dobiegającego końca sezonu.
Pierwszy sezon sprofesjonalizowanej ligi przyniósł wiele niespodzianek, pierwsze mecze bez remisów zakończonych rzutami karnymi, niespodziewane zwycięstwo Piotrkowianina z Orlen Wisłą Płock w meczu Różowej Wstążki. – Na początku nie wszyscy wierzyli, że się uda, ale właśnie dobiega końca pierwszy, historyczny sezon, w którym było dużo emocji i niespodzianek. Wybór nie będzie łatwy, a obrady zapowiadają się ciekawie, bo skład Kapituły to ludzie, którzy kochają piłkę ręczną i jakiekolwiek wybory związane z tą dyscypliną nie są im obojętne. Będzie się działo. – zapowiada Justyna Woja, rzecznik prasowy PGNiG Superligi.
W Kapitule znaleźli się dziennikarze, którzy dokładnie obserwowali każdy ligowy mecz. Krzysztof Bandych, dziennikarz NC+ z niecierpliwością czeka na spotkanie kapituły. – Nigdy wcześniej ligowy sezon w piłce ręcznej nie był podsumowywany w podobny sposób. Spodziewam się ciekawych obrad. Myślę, że każdy z członków Kapituły bez kłopotu sporządzi listę nominowanych. Problem w tym, czy Kapituła jako całość zdoła szybko doprowadzić do konsensusu. Może zagramy zespołowo, niczym MMTS Kwidzyn i szybko uporamy się z zadaniem? – pyta Bandych – Z drugiej strony możemy spotkać nieoczekiwane przeszkody niczym Zagłębie Lubin i z dużym trudem osiągnąć porozumienie. Po namyśle uważam jednak, że najbliżej nam będzie do Piotrkowianina. Nikt nie wie,
jak danego dnia zagra ten zespół. My także nie możemy być pewni tego jak będzie wyglądało nasze spotkanie.
Grzegorz Chodkowski, dziennikarz telewizyjny, komentator sportowy, redaktor naczelny handball.pl potwierdza, że łatwo nie będzie. – Wybór będzie oczywiście bardzo trudny, ale trzeba będzie przeanalizować cały sezon, kandydatów jest z pewnością wielu.
Podobnie myśli Jan Korczak-Mleczko rzecznik prasowy ZPRP. – Wybór do kapituły to dla mnie duża odpowiedzialność. Trwa bardzo ciekawy sezon PGNiG Superligi i wskazanie nazwisk nominowanych to niełatwe zadanie. Jedyne wyjście – oglądać jak najwięcej meczów piłki ręcznej w wydaniu ligowym na antenach nc+.
Wojciech Staniec, redaktor naczelny handballnews.pl bacznie obserwował wszystkie mecze, żeby teraz podjąć dobrą decyzję. – Bardzo się cieszę z tej nominacji, jednak stoimy przed trudnym zadaniem. Obecny sezon Superligi jest bardzo ciekawy i myślę, że sporo osób zasłużyło na wyróżnienie. Wybór nominowanych nie będzie łatwy,
ale mam nadzieję, że obserwacja meczów od początku rozgrywek w nim pomoże.
Wojciech Osiński, dziennikarz Przeglądu Sportowego uważa, że takie podsumowanie sezonu jest świetnym pomysłem. – Oczywiście propozycja do pracy w takim gremium zawsze jest nobilitacją. To doskonały pomysł, aby w ten sposób podsumować ligowy sezon piłki ręcznej. Mam nadzieje, że stanie się to tradycją i co roku grono fachowców wybierze najlepszych zawodników i trenera rozgrywek o mistrzostwo Polski – tłumaczy Osiński – Bardzo się cieszę, że będę mógł wybierać najlepszych szczypiornistów PGNiG Superligi, choć będzie
to z pewnością trudne zadanie, gdyż w mijającym sezonie wyróżniło się ich wielu. Aby nikogo nie pominąć, sięgnę zarówno do pamięci, jak i notatek, które pomogą mi dokonać jak najlepszego wyboru.
Lista wszystkich nominowanych zostanie ogłoszona w Magazynie PGNiG Superligi w poniedziałek, 15 maja o godzinie 21:00. Emisja na antenie CANAL+ SPORT.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: