Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 czerwca 2020

Predrag Vejin dołącza do ORLEN Wisły Płock

27-letni praworozgrywający od 1 lipca będzie zawodnikiem ORLEN Wisły Płock. Serb podpisał z klubem roczny kontrakt.

W 2012 roku Predrag Vejin zwrócił na siebie uwagę trenera Manolo Cadenasa udanym występem na Mistrzostwach Europy U20 w Turcji. Rok później opuścił Metaloplastikę i podpisał kontrakt z CB Ademar León. Po bardzo udanym sezonie 2014/2015 (149 bramek) oraz debiucie w reprezentacji Serbii przeniósł się do jednej z czołowych wówczas ekip we Francji Dunkerque HBGL. Mimo kilku dobrych występów po roku rozwiązał umowę za porozumieniem stron, z dorobkiem 27 bramek w 19 meczach i związał się z katarskim Al Jazira, z którym sięgnął po tytuł mistrza kraju. Po krótkim epizodzie z Metalurgiem Skopje, gdzie trenerem był Lino Cervar, wrócił do zespołu CB Ademar León. W 2018 roku za namową Veselina Vujovicia przeniósł się do RK Železničar 1949, gdzie stał się czołową postacią zespołu. W SEHA League zdobył 77 bramek w 15 meczach, wrócił także do szerokiej kadry reprezentacji Serbii. Projekt tworzenia europejskiej potęgi szybko jednak upadł, a Vejin skorzystał z oferty izraelskiego Ramat Hasharon HC.

– To typ zawodnika, który lubi i potrafi grać pod zespół. Dobrze współpracuje z kołem, zalicza sporo asyst, a przy tym gra rozsądnie i notuje niewiele strat. Nie jest egzekutorem i nie taka będzie jego rola. Jego zaletą jest uniwersalność, gdyż może występować w obronie i w ataku. Wierzę, że wniesie sporo dobrego do naszego zespołu – mówi trener Xavier Sabate.

– Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy umowę. Naprawdę już nie mogę się doczekać tego wyzwania. Śledzę wyniki ORLEN Wisły Płock od wielu lat. To znakomity klub z fantastycznymi kibicami i zawsze marzyłem, że byłoby wspaniale być jego częścią – mówi Predrag Vejin. – Także współpraca z takim szkoleniowcem, jak Xavi Sabate, jest dla mnie niezmiernie ekscytująca. Nie spotkaliśmy się jeszcze, ale na pewno jego osoba bardzo ułatwiła mi tę decyzję. Fakt, że chciał mnie w swojej drużynie, znaczy dla mnie bardzo wiele. Rozmawialiśmy przez telefon, przywitał mnie w zespole i ogólnie opowiedział o Płocku i o jego oczekiwaniach wobec mojej osoby. Mogę grać zarówno w ataku, jak i w obronie, lubię grę zespołową i jestem gotów dostosować się do oczekiwań trenera.

– Zawszę staram się mierzyć wysoko. Jestem ambitny, maksymalnie skupiony na pracy i zawsze daję z siebie wszystko, aby osiągać możliwie najlepsze rezultaty. Jestem bardzo szczęśliwy i już z niecierpliwością wyczekuję początku przygotowań – podsumował Serb.

– Podpisanie kontraktu z Predragiem Vejinem jest jednoznaczne z tym, że nasze szeregi opuści Konstantin Igropulo. Bardzo żałuję, że ten sezon ułożył się w ten sposób i Tino nie mógł pokazać pełni swoich umiejętności. Przedwczesne zakończenie rozgrywek niestety nie dało nam pełnego obrazu, w jakiej formie sportowej jest Igropulo. Doceniamy jego starania, profesjonalizm oraz pozytywną atmosferę, jaką tworzył w szatni, ale po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku, że w tym przypadku ryzyko negatywnych zdarzeń w kontekście celów, o które chcemy walczyć, jest zbyt wysokie. Życzę mu, aby wszystko ułożyło się po jego myśli oraz aby otrzymał jeszcze szansę pokazania swoich umiejętności – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Kadrę ORLEN Wisły Płock na najbliższy sezon mamy w zasadzie zamkniętą. Oczywiście będą możliwe jakieś ruchy między drugim, a pierwszym zespołem, ale będzie to dotyczyło naszych wychowanków. Na pewno część z nich puścimy na wypożyczenie, zmiany szykują się również w sztabach trenerskich, ale będziemy o tym wszystkim informować po zakończeniu formalności – dodaje Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: