Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 listopada 2017

Premiera książki Grzegorza Tkaczyka!

 
Do księgarni w całej Polsce trafiła właśnie pierwsza autobiografia polskiego piłkarza ręcznego. Nie byle jakiego, bo książkę o swoim życiu i karierze napisał były kapitan kadry, zdobywca srebrnego medalu mistrzostw świata i zwycięzca Ligi Mistrzów – Grzegorz Tkaczyk. Jego wspomnienia zatytułowane „Niedokończona gra” to pozycja obowiązkowa dla fanów szczypiorniaka!
 
To książka, w której Grzegorz Tkaczyk nie owija się w bawełnę. Tej zasady trzymał się przez całe życie i przeniósł ją na swoją biografię. To dlatego dzięki tej lekturze poznacie nie tylko kulisy reprezentacji Polski, Bundesligi i Vive Kielce, ale też prywatne życie legendy polskiego szczypiorniaka. Ze wszystkim szczegółami – również tymi dotyczącymi choroby dzieci, o której nigdy wcześniej nie mówił.
 
 
Spotkaj się z Grzegorzem Tkaczykiem!
 
Przy okazji premiery książki, fani szczypiorniaka kilkukrotnie będą mieli okazję porozmawiać o niej z Grzegorzem Tkaczykiem oraz Wojciechem Demusiakiem i Dariuszem Faronem, jej współautorami. To wyjątkowa okazja na zadanie pytań byłemu kapitanowi reprezentacji i zdobycie jego autografu.
 
Harmonogram spotkań:
Kielce, 25.11, godz. 18.00 – salon Empik Korona (ul. Warszawska 26):
https://www.facebook.com/events/375917069523918/
Kielce, 26.11, godz. 17.30 – Hala Legionów (ul. Leszka Drogosza 2) przed meczem PGE VIVE Kielce – PSG:
https://www.facebook.com/events/1978041785786598/
Warszawa, 29.11, godz. 18.00 – salon Empik Arkadia (Aleja Jana Pawła II 82): https://www.facebook.com/events/1531582020244370/
Kraków, 1.12, godz. 18.00 – salon Empik Bonarka (ul. Kamieńskiego 8)
 
Fragment książki:
 
O ile w Magdeburgu tworzyliśmy z Kolą czy Bartkiem Ju­reckim polską mafię, o tyle w szatni „Lwów” szybko zawiązał się gang polsko-ruski. Oprócz mnie, Karola, Sławka Szmala i Mariusza Jurasika w jego skład wchodzili zawodnicy z tere­nów dawnego Związku Radzieckiego, głównie Rosjanie. Na porządku dziennym było więc rozmawianie w szatni mieszkan­ką języka polskiego i rosyjskiego. Menedżer Thorsten Storm bardzo się z tego powodu złościł. Co chwilę przychodził i przy­pominał: „Jesteśmy niemieckim zespołem, więc rozmawiamy po niemiecku!”. Mieliśmy w składzie zawodników z różnych krajów, ale pod tym względem nie byliśmy w Bundeslidze żad­nym wyjątkiem. Selekcjoner tamtejszej kadry Heiner Brandt strasznie narzekał, że w czołowych drużynach rodzimej ligi nie  grają przede wszystkim Niemcy. Lamentował, po czym sam powoływał do zespołu narodowego naturalizowanych zawod­ników, Klimovetsa czy Wielikiego, ale to już temat na zupełnie inną opowieść.
 
Z graczami z bloku wschodniego trzymaliśmy się na tyle mocno, że zdarzało się nam spędzać razem wigilię. Do naszej paczki należeli między innymi Siergiej Gorbok, Siergiej Szel­mienko oraz wspomniani Andrej Klimovets i świętej pamięci Oleg Wielikij.
 
Przed każdą wigilią dzieliliśmy się obowiązkami i ustalali­śmy, kto przygotuje dane potrawy. Karol Bielecki najczęściej był odpowiedzialny za usmażenie karpia. Niestety – przepra­szam, Kola, muszę to napisać – szło mu to dużo gorzej niż rzuty z dystansu. Pewnego razu obowiązek przygotowania ryby wziął na siebie doświadczony wędkarz, Mariusz Jurasik. Józek nie brał porażki pod uwagę. Przed samą kolacją uświadomił sobie, że nie ma w lodówce karpia, a w Niemczech kupienie go było dużo trudniejsze niż w Polsce. Z zamrażalnika wyciągnął więc dużego leszcza. Karol tylko popatrzył na niego, kiwnął głową. „Rób leszcza, nikt się nie zorientuje, że to nie karp”. Kiedy Sławek Szmal, wielki fan ryb, zaczął głosić peany na cześć znakomicie przygotowanego karpia, Józek i Kola tylko popatrzyli na siebie i się uśmiechnęli. Po skończonej kolacji chłopaki przyznały się, że wigilijna tradycja została nieco na­gięta, bo tak naprawdę zabrakło karpia, ale Kasa i tak był wnie­bowzięty.
 
Autor: Grzegorz Tkaczyk, Dariusz Faron, Wojciech Demusiak
 

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: