III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
9
M
0
5
S
0
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 marca 2017

Prestiżowe starcie przed Azotami

O pewnego rodzaju rehabilitację po słabszym występie w Zabrzu zagrają w sobotę na własnym parkiecie szczypiorniści „Azotów-Puławy”. Po porażce z Górnikiem puławianie chcą wrócić na zwycięską ścieżkę w starciu z KPR Legionowo.
Dla układu tabeli w grupie Pomarańczowej mecz ten nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Po ostatniej wygranej z Chrobrym pewna pierwszej lokaty jest Orlen Wisła Płock. Azoty są z kolei niezagrożeni jeśli chodzi o zajęcie drugiego miejsca. Dla puławian mecz z Legionowem będzie miał charakter prestiżowy. Inaczej sprawa ma się z ekipą gości. KPR zajmuje w grupie Granatowej szóste miejsce, a ostatnio został wyprzedzony przez Pogoń Szczecin. Starta piątej lokaty oznacza dla ekipy z Mazowsza zamknięcie drogi do finałów. Dlatego KPR przyjedzie do Puław na pewno mocno zmotywowany.
Faworytem pojedynku, bez względu na okoliczności są puławianie, ale…
– Liga pokazała w tym roku, że nikogo nie można lekceważyć, a najlepszym tego potwierdzeniem jest wygrany przez Piotrkowianina mecz z Orlen Wisłą Płocki. Na pewno trzeba mocno skoncentrowanym wyjść na parkiet, wywalczyć punkty, bo nikt ich nam nie odda za darmo. Legionowo pokazało w ostatnich meczach, że póki zespół ten ma siły walczy i trzeba podejść do spotkania z nimi bardzo poważnie – przestrzega Michał Kubisztal, rozgrywający „Azotów-Puławy”.
Jako najmocniejszą stronę doświadczony rozgrywający puławian wymienia agresywną defensywę przyjezdnych.
– Legionowo, jak mało który zespół, gra obroną mocno wysuniętą 5-1 lub 3-2-1 z niezłą bramką. Dopóki starcza im sił potrafią być w tej defensywie skuteczni i ciągnąć z tego kontry – zauważa Kubisztal.
W ekipie z Legionowa prawdopodobnie zagra  Wojciech Gumiński, który kilka tygodni temu podpisał kontrakt z Azotami i będzie zawodnikiem puławian od nowego sezonu. „Guma” na pewno będzie chciał się pokazać puławskiej publiczności z jak najlepszej strony, a władzom Klubu udowodnić, że zatrudnienie go było dobrym posunięciem.
„Azoty-Puławy” – KPR Legionowo, sobota 25.03.2017, godz. 18.00, hala MOSiR w Puławach

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: