III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
6
M
3
3
S
4
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 sierpnia 2018

Prezentacja NMC Górnika Zabrze

To było prawdziwie handballowe święto! Punktualnie o godz. 17.30 w zabrzańskiej Łaźni Łańcuszkowej rozpoczęła się prezentacja NMC Górnika Zabrze przed zbliżającym się sezonem. Licznie zgromadzeni kibice brawami przywitali tegoroczną kadrę.
 
Prezentacja zgromadziła także przedstawicieli miasta, prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz radnych Rady Miasta, sponsorów klubu, a także rywali zabrzan we wtorkowych sparingach, zawodników ZTR Zaporoże. Prezentację rozpoczęła projekcja filmu, który podsumował minione rozgrywki w sezonie 2017/2018, po czym na scenę wkroczył prezes NMC Górnika Zabrze, Bogdan Kmiecik.
 

 
– Witamy naszych kibiców.  Bez nich ten sport nie miałby sensu, gramy głównie dla was. Chciałbym powitać też władze miasta, którzy wspierają nasz klub. Witam również naszych sponsorów, dzięki którym również możemy funkcjonować, a nasz klub się rozwija. Witam drużynę ZTR Zaporoże na czele z Witkiem Natem, jednym z moich ulubionych zawodników, który dał nas w przeszłości sporo jakości – mówił prezes NMC Górnika Zabrze, Bogdan Kmiecik. – W minionym sezonie byliśmy wartością dodaną, dużo daliśmy lidze, pokazaliśmy coś nowego. Pod koniec mieliśmy trochę pecha, zwłaszcza z kontuzjami. W tym roku na razie jest podobnie, urazy trapią naszych nowych zawodników,  ale mam nadzieję, że to się skończy już niedługo. Nasza drużyna ma potencjał i liczę, że w tym roku nam się powiedzie i będziemy w półfinałach, w najlepszej czwórce ligi. – Myślę, że w naszym sportowym Zabrzu nie może zabraknąć tej wspaniałej części, piłki ręcznej. Oglądaliśmy przed chwilą film, w którym widać było emocje, walkę i dzielnych zawodników. W ubiegłym roku dużo mówiło się o handballu. Może zabrakło tego happy-endu, odrobiny szczęścia. Ale liczę, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy. Trzymamy kciuki za NMC Górnika Zabrze –  życzyła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
 

 
Wisienką na torcie prezentacji było przedstawienie kadry NMC Górnika Zabrze na najbliższy sezon. Przy okazji zaprezentowano koszulki, w których zawodnicy będą występować w meczach domowych w nowym, kontrastowym wydaniu. Na koniec kilka słów przedstawił trener, Rastislav Trtik: – Za nami emocjonujący sezon, w którym do przerwy wygraliśmy 18:14 z Kielcami, w którym wyeliminowaliśmy Orlen Wisłę Płock z Pucharu Polski, w którym po szalonym spotkaniu wygraliśmy jedną bramką z Azotami Puławy. Dziękujemy wam za wsparcie i liczymy, że w tym sezonie będzie z nami jeszcze głośniejsi! – dziękował kibicom Rastislav Trtik, szkoleniowiec Trójkolorowych.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: