III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
1
M
5
1
S
4
4
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 stycznia 2022

Program wsparcia dla klubów Superligi i Superligi Kobiet

Program Wsparcia Mistrzów to nowy projekt wsparcia klubów sportowych, w tym piłki ręcznej, które będzie kierowane do najlepszych klubów sportowych, reprezentujących Polskę w europejskich pucharach. Program dla klubów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet będzie realizowany w latach 2022-2025 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Superligą sp. z o.o.. 

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się z przedstawicielami polskich związków sportowych

W piątek odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka z szefami związków i lig zawodowych sportów drużynowych. W jego trakcie omówiono ostateczne założenia Programu Wsparcia Mistrzów oraz przedstawiono łączny budżet, który wyniesie ponad 550 mln zł. Środki trafią do pięciu czołowych drużynowych dyscyplin sportowych w Polsce. 

Cieszę się, że projekt, który wcześniej staraliśmy się wspierać swoimi ograniczonymi środkami w PGNiG Superlidze dostaje teraz potężne wsparcie od rządu RP. To wielki dzień dla polskiej piłki ręcznej zarówno męskiej, jak i kobiecej. Gra na arenie międzynarodowej polskich klubów ma kluczowe znaczenie w budowie silnej reprezentacji Polski, a także wizerunku całej polskiej piłki ręcznej w świecie. Już dzisiaj gratuluję klubom, które zajmą czołowe miejsca w tabelach i sięgną po te środki życząc im sukcesów na arenie międzynarodowej. – powiedział Dyrektor Biura Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Marek Janicki.

Program Wsparcia Mistrzów jest elementem Polskiego Ładu dla sportu. Obejmie czołowe dyscypliny: piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę i hokej na lodzie. 

To kolejne ogromne wsparcie dla klubów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. Polskie kluby piłki ręcznej nie tylko dbają o rozwój większości reprezentantek i reprezentantów naszego kraju, ale również są niezwykle wartościową platformą promocji. Sukcesy europejskie naszych drużyn to również magnes przyciągający dzieci do sportu – co widzimy po zainteresowaniach treningami, słupkach oglądalności czy frekwencjach w halach po osiągnięciu sukcesów. Jestem przekonany, że dzięki dodatkowemu wsparciu, kolejne kluby piłki ręcznej będą budowały swoją pozycję w Europie, a te czołowe sięgną po wygrane w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Gra z czołowymi drużynami Europy jest niezwykle ważna bo dzięki rywalizacji z najlepszymi jesteśmy w stanie budować siłę reprezentacji Polski. – powiedział Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z.o.o..

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: