Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 listopada 2016

Projekt KLUB wspiera sport młodzieżowy

Dzięki Programowi Ministerstwa Sportu i Turystyki o nazwie KLUB, kluby sportowe w całym kraju otrzymają dofinansowanie swojej działalności na kwotę prawie 24 milionów złotych.
Oprócz konferecji w całym kraju, w województwie mazowieckim konferencję zorganizowano w hali jednego z warszawskich beneficjentów Programu KLUB – Uczniowskiego Klubu Sportowego Jagiellonka. W konferencji udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Wiceprezes PGNiG S.A. Janusz Kowalski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki oraz Prezes UKS Jagiellonka Tomasz Wakulski.
Po występie artystycznym jednej z grup gospodarzy spotkania, głos zabrał Minister Witold Bańka. – Program KLUB jest największym tego typu przedsięwzięciem w historii ministerstwa. Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania. Przychodzą do nas liczne podziękowania, kartki pocztowe z obozów sportowych finansowanych przez resort. To sygnał, że obraliśmy dobry kierunek. Już na samym początku projektu mówiłem, że to właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się przygoda ze sportem, rodzą się marzenia o byciu mistrzem. Z największą przyjemnością wsparliśmy i będziemy wspierać w przyszłości małe i średnie kluby sportowe.
Przypomnijmy, że do projektu zgłosiło się ponad 5000 klubów sportowych z całej Polski, natomiast pozytywnie rozpatrzonych zostało 2151 wniosków. Przyznane kwoty pieniężne to 10 000 zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 000 zł dla klubów wielosekcyjnych. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie obozu sportowego, wynagrodzenie szkoleniowca czy zakup sprzętu sportowego. – Każda złotówka, która trafiła do nas z ministerstwa, tchnęła życie w codzienne funkcjonowanie naszego klubu. Każda sekcja, która u nas funkcjonuje, wydaje pieniądze według swojego zapotrzebowania. Komuś najbardziej brakuje pieniędzy na obóz, komuś innemu na pracę trenera. 15 tys. zł to poważny zastrzyk finansowy. W imieniu naszych młodych sportowców chcemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie – powiedział, Tomasz Wakulski Prezes UKS Jagiellonka.
Beneficjentami programu są kluby we wszystkich województwach. W pięciu z nich (wielkopolskie, mazowieckie, małopolskie, śląskie oraz podkarpackie) dofinansowanie otrzyma ponad 200 klubów szkolących dzieci i młodzież. – Potrzeby w regionach są ogromne. Program KLUB w istotny sposób wspiera lokalną aktywność sportową, daje możliwość na aktywny rozwój dzieci i młodzieży. Bez Ministra Sportu i Turystyki wsparcie lokalnych środowisk sportowych nie byłoby możliwe na tak dużą skalę. Tylko w tym roku na terenie województwa mazowieckiego wsparcie otrzyma ponad 200 klubów – wyjaśnił Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.
– Małe kluby sportowe najczęściej odpowiadają na potrzeby lokalnych środowisk, dlatego program KLUB dla takiej dzielnicy jak Praga Północ, jest niezwykle istotny. Wierzę, że wsparcie finansowe przełoży się na lepszą kondycję lokalnych klubów, a to z kolei na rozwój aktywności fizycznej wśród najmłodszych – dodał Wojciech Zabłocki Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.
Do projektu przyłączyło się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna. W lutym, podczas ogłaszania startu projektu, Wiceprezes PGNiG S.A. Janusz Kowalski zadeklarował przygotowanie pierwszego w Polsce podręcznika marketingowego dla klubów sportowych. W ten sposób powstał podręcznik „Wskocz na wyższy poziom”, który pomoże klubom w wielu aspektach ich codziennego funkcjonowania. – PGNiG od lat wspiera działania profesjonalizujące polski sport. Jednym z przykładów jest zaangażowanie naszej spółki w rozwój piłki ręcznej. Dlatego z ogromnym entuzjazmem przygotowaliśmy podręcznik „Wskocz na wyższy poziom”, który pomoże klubom odnosić sukcesy w obszarze realizacji projektów biznesowych – powiedział Janusz Kowalski Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych PGNiG SA.
Podręcznik otrzymają wszystkie kluby sportowe, które zgłosiły się do projektu – te, które zostały zaopiniowane pozytywnie, jak i te, które dofinansowania nie otrzymają.
PGNiG S.A. ogłosiło również konkurs, w którym oceniane będą zmiany wprowadzone na podstawie podręcznika „Wskocz na wyższy poziom”. Główną nagrodą jest dofinansowanie obozu sportowego dla najciekawiej przekształconego klubu sportowego.
Więcej o podręczniku czytaj TU
Chcesz pobrać podręcznik? Zajrzyj TU
slider-grafika-1920px

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: