III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
4
7
S
0
4
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 grudnia 2018

Przedświąteczne kadrowe zmiany w Wiśle

– To, jak szybko zaadaptował się do naszego stylu, jest niesamowite – mówił na jednej z konferencji prasowych Xavier Sabate, dając jednocześnie jasny sygnał, że zmienił plany co do hiszpańskiego rozgrywającego.
 
– Nacho Moya przez te trzy miesiące pokazał, że zna się na swojej robocie. Miał być uzupełnieniem składu, został wręcz objawieniem. Powiedzmy sobie wprost – zaskoczył nas wszystkich. Wprowadzał w nasze poczynania dużo różnorodności i po kilku rozmowach ze sztabem szkoleniowym uznaliśmy, że chcielibyśmy go w Płocku na dłużej – komentuje nową umowę hiszpańskiego rozgrywającego prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.
 
– Oczywiście sam proces podpisania nowego kontraktu był trochę skomplikowany, gdyż Moya miał ważną umowę z GAES Malaga, ale wszystko zakończyliśmy po naszej myśli. Nacho zostanie z nami przynajmniej do końca sezonu, a jeśli wciąż będzie miał uznanie z oczach sztabu szkoleniowego, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby przedłużyć tę umowę na kolejny rok – podsumował Adam Wiśniewski.
 
W pierwszej części sezonu Nacho Moya wystąpił we wszystkich meczach zarówno w PGNiG Superlidze, jak i VELUX EHF Lidze Mistrzów. W 24 spotkaniach zdobył 37 bramek.
 

 
Niko Mindegia od nowego sezonu dołączy do zespołu ORLEN Wisły Płock. 30-letni rozgrywający związał się z Nafciarzami 2-letnim kontraktem.
 
Hiszpan w przeszłości występował m.in. w Portland San Antonio, Naturhouse La Rioja, MOL-Pick Szeged oraz KIF Copenhague. W 2014 roku z węgierską ekipą sięgnął po Puchar EHF. Od 2017 roku jest zawodnikiem Chambery Savoie. W minionym sezonie wystąpił w 25 spotkaniach i zdobył 50 bramek. W tym roku na koncie ma 13 rozegranych meczów i 27 trafienia. Jednocześnie jest najlepszym asystującym ekipy Chambery, notując w obecnych rozgrywkach LIDL Starligue 19 podań otwierających drogę do bramki. Jego zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli.
 
Mindegia ma za sobą występy w reprezentacji Hiszpanii we wszystkich kategoriach wiekowych. W 2016 roku z seniorską drużyną sięgnął po srebrny medal rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Europy.
 
– Jestem zadowolony z transferu Niko. To typowy playmaker i takiego szukaliśmy. W nowym sezonie wspólnie z Ondrejem Zdrahalą będzie odpowiedzialny za kreowanie naszej gry. Być może dołączy od nich również Nacho Moya, ale ostateczną decyzję podejmiemy trochę później. W związku z powyższym wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymał Marko Tarabochia – poinformował prezes SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.
 
– To dla mnie wyróżnienie móc dołączyć do takiego klubu jak SPR Wisła Płock – komentuje swoją przeprowadzkę Niko. – Znam to miasto, dostałem same pozytywne informacje na temat funkcjonowania klubu, więc jest to dla mnie najlepsza droga kontynuowania kariery. Nie miałem wcześniej możliwości współpracowania z trenerem Sabate, ale grałem przeciwko jego drużynie na Węgrzech i w mojej ocenie jest znakomitym taktykiem. Rozmawiałem z nim o swojej roli w drużynie. Trener liczy na mnie szczególnie jeśli chodzi o organizację gry w ataku, tak więc jak najbardziej jest to rola, która mi odpowiada. Znam cele i wyzwania sportowe, przed jakimi stoi drużyna i będą chciał jak najpełniej sprostać tym oczekiwaniom.
 

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: